Чому в ЦМЛ не повідомили про факт побиття охоронця "Лагуни"? - пояснення лікаря

01.10.2018, 15:49      Переглядів: 1360

Фото Олександра Кушнірука

У Рівному правоохоронці розслідують справу щодо побиття 22-річного Богдана Яцика, який працював охоронцем у нічному клубі «Лагуна». За словами його матері Ірини Яцик, її сина керівники клубу викликали 8 вересня на «бесіду». Запросили у кімнату відеоспостереження на другий поверх та почали жорстоко бити. За її словами, це сталося через звинувачення її сина у шахрайстві (нібито реалізації пропусків на вхід у клуб), проте, як повідомили нам у поліції, з «Лагуни» щодо шахрайських дій потерпілого не заявляли. Натомість Ірина Яцик подала заяву до поліції. Правоохоронці спершу відкрили провадження за фактом побиття за ст. 125 КК України, тобто легке умисне, потім справу перекваліфікували – на ч. 1 ст. 122 КК України, тобто середнє умисне.

БИЛИ НОГАМИ: РІВНЯНКА ЗВИНУВАЧУЄ КЕРІВНИКІВ «ЛАГУНИ» У ЖОРСТОКОМУ ПОБИТТІ ЇЇ СИНА

У справу втрутилася прокуратура, яка веде процесуальний контроль над розслідуванням. В обласній прокуратурі повідомили, що також з’ясовуються причини неповідомлення працівниками Рівненської центральної міської лікарні про факт нанесення тілесних ушкоджень. Батьки потерпілого впевнені, що провина лікарів у цьому є. Про це зокрема каже Ірина Яцик.

- Лікарі не мали права не повідомляти про цей факт у поліцію. Про це мені казав і пан Зелінський (начальник поліції м. Рівне, авт.). Там явно було видно, що це не падіння, а побиття. Чому ж тоді лікарі повідомляють на пункт 102 про перелом руки чи забій коліна? А про цей випадок не повідомили. Чітко було видно, що людина такі ушкодження собі завдати не може, - говорить жінка.

- Нас здивувало, що лікарі не повідомили у поліцію. Зі слів поліцейських, перше рішення мало приймати приймальне відділення. Є журнал, у якому роблять відповідні записи, це передбачено спільним наказом органів поліції та МОЗ. Але запису ніхто і не планував робити, – зазначає батько потерпілого Микола Яцик. – Як правило, до перевірки та встановлення подібних травм залучають поліцію. Крім того чітко видно, що людина не могла просто так дістати такі травми. Справа лікаря – зафіксувати та повідомити.

Однак, у міській лікарні пояснюють, що при повідомленні органів поліції керуються лише тим, що їм сказав пацієнт. У цьому випадку, зазначає в.о. завідуючого травматичного відділення Олександр Мартинчук, потерпілий спершу розповів про іншу версію отримання тілесних ушкоджень.

- Повідомлення у поліцію з’являється в разі, якщо сам травмований звертається до поліції та розповідає про обставини травми. Наскільки мені відомо, то людина, яка звернулася в травмпункт, повідомила, що вона просто впала. Він був із другом, наскільки мені розповіли, який також це підтвердив. Якщо ж людина упала, то згідно закону, травма вважається побутовою. Його про це питали не лише у травмпункті, але й в приймальному відділенні. Звісно, якби він сказав, що його побили, то було б повідомлення у поліцію. А в цьому разі повідомлення у поліцію не йдеми зареєстрували це як побутову травму, – розповідає Олександр Мартинчук. – При цьому ми звернули увагу, що, можливо, травма – не побутова. Але у житті усяке буває.

Той факт, що у випадку отримання побутової травми медики не були зобов’язані повідомляти правоохоронців, підтверджують й у самій поліції.

- Це обов’язок лікарів – повідомляти у поліцію про ножові, вогнепальні ушкодження. Це передбачає законодавство… Але якщо у разі потерпілий травмувався сам, то лікарі не повинні повідомляти про це у поліцію, - говорить начальник відділу комунікації поліції області Антон Крук.

Наразі Богдан перебуває у щелепно-лицевій хірургії – у нього подвійний перелом щелепи, а також існують проблеми з репродуктивними органами. Далі, за словами його матері, на нього чекає обстеження, після якого будуть прийматися рішення – чи потребує він ще операції.

Крім того рідні потерпілого розповіли, що суддя Володимир Доля не надав дозволу слідчим на вилучення всього відеоматеріалу з камер спостереження у закладі. Мотивуючи це тим, що у правоохоронців є тимчасовий дозвіл на отримання відео. 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

 

 

 

 

Читайте також:

  • Нові
  • Популярні