Постійно заявляє про відвід прокурорів та суддів: чому Таргонію за понад два роки не можуть зачитати обвинувальний акт?

20.09.2018, 16:59      Переглядів: 4670

Екс-прокурора Рівненського району, а нині поновленого судами прокурора Сарненської прокуратури Андрія Таргонія, якого шарпав за краватку Сашко Білий, досі судять за хабар. Нагадаємо, прокурора на хабарі було затримано 3 липня 2015 року, обвинувальний акт направлено до суду ще 12 березня 2016 року. Однак, із тих пір справа не просувається. 

Нинішнє підготовче засідання, яке тепер веде суддя Рівненського міського суду Оксана Крижова, показало, чому. На засідання прийшли представник сторони обвинувачення, яку представляє Волинська прокуратура, сам обвинувачений та його захисниця Вікторія Власик.

ТАРГОНІЯ ЗАБРАЛИ В ІЗОЛЯТОР (ФОТО)

У черговий раз було заявлено відвід судді, також обвинувачений заперечував проти участі у справі прокурора. Як пояснює представник державного обвинувача Сергій Поліщук, обвинувачений постійно заявляє відводи прокурору та суддям. Через це справа не може перейти до стадії зачитування обвинувального акту. 

ОБВИНУВАЛЬНИЙ АКТ ЩОДО ТАРГОНІЯ ПОВЕРНУЛИ

 

На фото Сергій Поліщук

На початку засідання Андрій Таргоній був категорично проти фотофіксації, проти цього виступала і його захисниця. Нагадаємо, стаття 11. (Гласність і відкритість судового процесу) Закону «Про судоустрій і статус суддів» говорить:

4. Особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Якщо всі учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, здійснюється транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет в обов’язковому порядку.

{Абзац перший частини четвертої статті 11 в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017}

Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання і здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав. Суд може визначити місце в залі судових засідань, з якого має проводитися фотозйомка, відеозапис.

Суддя оголосила перерву. Після цього засідання продовжилося, проте обвинувачений заявив, що «прокурор не має права брати участь у засіданні». Коли ж суддя допустила прокурора до справи, обвинувачений заявив відвід самій судді.

- Третій раз прокурор Поліщук прибув без повноважень. Що робить прокурор Поліщук у цій справі, мені невідомо. Ця людина не має відповідних повноважень. А без прокурора слухати кримінальне провадження ми не можемо, - заявив обвинувачений. 

- У даній справі я представляю обвинувачення із квітня цього року. До цього був прокурор Леськів. Але він був переведений у інший відділ. Ми стоїмо на місці, адже сторона захисту постійно заявляє клопотання про відвід прокурора та судді. Наразі весь час справа стоїть на стадії підготовчого засідання. Це затягування часу. Це не є багатоепізодна справа, тому вона мала б розглядатися швидше. Справу Таргонія розглядали майже всі судді Рівненського міськсуду. Далі справа може розглядатися вже іншим судом. Я думаю, що він (обвинувачений, авт.) на це надіється… - каже Сергій Поліщук. – Коли буде зачитуватися обвинувальний акт, то сторона обвинувачення має намір змінити йому міру запобіжного заходу – із особистого зобов’язання на тримання під вартою, а також заявити про відсторонення від посади.

Надалі клопотання про відвід судді Крижової розглядатиме інший суддя.

Читайте також: НА ПРОКУРОРА ТАРГОНІЯ ПОЛІЦЕЙСЬКІ СКЛАЛИ ПРОТОКОЛ ПРО КОРУПЦІЮ

 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

  • Нові
  • Популярні