Термін призову збільшується: на Рівненщині стартує осіння призовна кампанія

19.09.2018, 13:53      Переглядів: 751

Термін призову на строкову службу збільшується на місяць. Про це розповів заступник військового комісара Рівненської області Андрій Купчак.

- Був Указ президента від 10 вересня 2018 року – що призов буде проходити у жовтні, листопаді, грудні. Зараз проводяться підготовчі заходи – виклик призовників на медичний огляд, а відправка у війська планується у жовтні. З Рівненської області планується мобілізувати близько 600 юнаків – до ЗСУ, Нацгвардії, Державної спецслужби, Прикордонної служби. Всі юнаки будуть йти через навчальні центри. Будуть призиватися за територіальним принципом – у першу Західна та Центральна Україна, - каже Андрій Купчак.

Право на відстрочку мають юнаки за сімейними обставинами, для здобуття освіти, за станом здоров’я та для продовження професійної діяльності. Звільняються від призову ті, які не придатні до військової служби, яким виповнилося 27 років, це юнаки, які закінчили вищий навчальний заклад та отримали спеціальне військове звання, які були засуджені до позбавлення волі та ті, у кого загинули рідні, або стали інвалідом під час проходження зборів військовозобов’язаних та резервістів.

Термін строкової служби складає 18 місяців, для тих, хто має вищу освіту – 12 місяців.

Андрій Купчак додав, що за результатами весняного призову 26 юнаків не прибули на відправку у війська, матеріали були направлені до поліції, і вже три призовника засуджені до позбавлення волі з іспитовим строком на три роки, стосовно інших триває розслідування. 

 

 

 

 

Читайте також:

  • Нові
  • Популярні