У Рівному дітям без щеплень заборонили ходити в дитсадок і школу

14.09.2018, 11:13      Переглядів: 851

У Рівному невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки. 

У середу, 12 вересня, Міністерство охорони здоров’я України і Міністерство освіти і науки  направили відповідний лист  у Рівненську ОДА та головам інших обласних адміністрацій. 

Як розповідає завідувач епідвідділу Рівненського лабораторного центру Віктор Мороз, згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за календарем, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації.

- У таких випадках, якщо є певні протипоказання, колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин. Натомість, якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

У лабораторному центрі наголошують, якщо приміром, у дитсадку є дитина, яка не вакцинована, і немає жодних протипоказань, її можуть заборонити відвідування закладу. 

 - У кожному закладі є медсестра, яка має володіти інформацією про тих дітей, які мають щеплення та ті, хто потрапив до закладу і взагалі немає щеплень, - наголошує Віктор Мороз. - Якщо ж такі діти є, керівник закладу має повне право відсторонити їх від відвідування.

Нагадаємо, до  6 років діти повинні отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

Інформація щодо наявності вакцин розміщена на сайті МОЗ.

 

Оксана КРАВЕЦЬ

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...