Замість тендеру- договори: коли у Рівному з`являться бебі-бокси?

11.09.2018, 13:19      Переглядів: 1081

 Так мав би виглядати "пакунок малюка", дарований державою
 

З 1 вересня 2018 року при народженні дитини кожна родина мала б почати отримувати бейбі-бокси.

У Рівне обіцяні "пакунки малюка" й досі не завезли. Більше того, як вдалось з`ясувати журналістам "ЧаРівне.інфо", наразі у Рівному немає складу, де б їх мали зберігати.

Нагадаємо, тендер на закупівлю бебі-боксів, який проводила міжнародна організація ЮНОПС, скасували. Повідомлення про це з’явилося на сайті закупівель

Натомість, департаменти соцзахисту  обласних адміністрацій укладають договори з Управлінням ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС). Згідно з договором, департаменти соціального захисту населення ОДА перерахують кошти ЮНОПС, а не навпаки. ЮНОПС же сформує «пакет малюка» відповідно до переліку, затвердженого наказом Мінсоцполітики, і поставить на склад, визначений департаментом соцзахисту. 

- Зі своєї сторони ми вже підписали  проектну угоди з Управлінням ООН з обслуговування проектів щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюкаˮ, - розповідає завідуюча сектором у справах сімейної політики департаменту соцзахисту населення Рівненської облдержадміністрації Тетяна Кульчицька.- Згідно цього договору планується, що "пакунки малюка" будуть відправлятись у регіони, в тому числі і на Рівненщину. Точної дати, коли ці пакунки будуть у Рівному,  я сказати не можу.

Відтак, виходить, що закупівля товарів для бебі-боксів буде відбуватись без жодних тендерів, проект зареєстрували, як міжнародну технічну допомогу. 

Антикорупційна організація Transparency International заявила, що 17 серпня стало відомо про тиск на обласні державні адміністрації з боку Міністерства соціальної політики України. Представники міністерства вимагають підписати відповідні проектні угоди на закупівлю «пакунків малюка» з Управлінням ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС). Нагадаємо, що відповідно до частини 7 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» «забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом».

На закупівлю пакунків малюка Україна передбачила 500 мільйонів гривень. По п`ять тисяч за кожен. Планується, що перша доставки допомоги „пакунок малюка“ до регіонів відбудеться з 10-ого по 15 вересня 2018 року. Друга доставка — з 16-ого по 30 вересня 2018 року.
 

Оксана КРАВЕЦЬ

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...