У Рівному сестрички збирають кошти на реабілітацію братика (Фото+відео)

16.08.2018, 16:49      Переглядів: 848

Маленький рівнянин Франциск Котеля має рідкісну хворобу – сенсорно-моторну алалію (нездатність говорити).

Хлопчику 5 рочків, він майже не розмовляє, але грає на скрипці. У його родині є ще  8 дітей .

"Ми усі дуже любимо Франциска! Він особлива і разом з тим дуже щаслива дитина. Щоб зібрати кошти на його дороговартісну реабілітацію, наші старші діти створили творчу майстерню "Eli Jo Hend Made". Усі разом виготовляємо прикраси для дівчаток", - розповідає мама Анна.

Певний період Франциск був замкнутий у собі. Хлопчик визнавав тільки вузьке коло людей і не розмовляв. Та з часом став потроху відкриватись. Батьки помітили, що хлопчик з інтересом по кілька разів переглядає концерти скрипаля Девіда Гарретта. Згодом і сам почав імітувати гру на скрипці. Замість інструменту використовував ложку для взуття й іграшкову скрипку, яку змайстрував з конструктора хлопчику старший брат.

Щоб підтримати інтерес сина до музики, батьки купили йому укулеле, думаючи, що Франциск переключить увагу на гітару. Але дитина і на укулеле грала, як на скрипці. Отож, бабуся відшукала і придбала онуку справжню невеличку дитячу скрипочку. Подарунок викликав у юного музиканта неймовірну радість. Свою скрипку хлопчик не випускав рук, навіть спати лягав із нею.

Тепер Франциск слухає концерти Девіда Гарретта вже з власним інструментом.

 

"У Франциска є ще одна особливість - він по два-три дні слухає ту саму пісню або грається тим самим предметом. Наприклад, якщо це парасолька, то він з нею усюди, навіть їсти сідає. Можете собі уявити одну і ту є пісню слухати разом з ним постійно по кілька днів... Наші стосунки з сином - це тільки взаєморозуміння і постійна співпраця", - каже мама.

Захоплення Франциска підхопили і інші діти. Тепер у їхній квартирі – чотири скрипки, віолончель, електронне піаніно, флейта, блокфлейта, кларнет, ударні. Восьмеро діток: Єлизавета, Володимир, Агнеса, двійнятка Вікторія та Фелікса, Франциск, Альберт та Ізабель створили власний родинний ансамбль. Найменшій Ізабель 11 місяців. Франциск полюбляє співати колискові сестричці. Виконує їх на свій лад, нікому не зрозумілими словами… Напевно, окрім самої Ізабель, бо немовля радо їх слухає.

Про творчу майстерню, покликану зібрати кошти для Франциска, мама Анна написала на Facebook.

Усі бажаючі можуть підтримати #добріініціативи родини і допомогти зібрати кошти на реабілітацію Франциска, придбавши вироби творчої майстерні Eli Jo Hend Made.

Переглянути відео з квартирника за участі Франциска та його братиків і сестричок можна тут.

 

інформація з групи https://www.facebook.com/elizabethjoanne.kotelya

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...