Небезпечна краса: рівнян попередили про заборону відпочинку на території Здолбунівського кар’єру

10.08.2018, 10:28      Переглядів: 2688

Територію Здолбунівського кар’єру  називають Мальдівами поблизу Рівного. У літню пору сюди їдуть чимало відпочивальників. 

Натомість, попри незвично красиві місця, кар`єр є особливо небезпечним, в тому числі й для купання. Керівництво заводу днями оприлюднило офіційне звернення, аби застерегти тих, хто їде сюди.

У повідомленні йдеться про постійні зсуви грунту та піску, обриви та перепади глибини, відсутність рятувальників.

"Територія Здолбунівського кар’єру є приватною територією підприємства «Волинь – Цемент», філії ПРАТ «Дікергофф Цемент Україна» і використовується для видобутку відкритим способом крейди і глини - сировини для виготовлення цементу. В цьому технологічному процесі задіяна важка автомобільна і залізнична техніка, екскаватори на електричній тязі високої потужності.

Дорожня мережа не пристосована для руху велосипедистів і пішоходів, не регулюється відповідними знаками чи світлофорами. Під час руху вантажівок з глиною і крейдою, з причепа можуть випадати великі грудки породи вагою від 200 до 500 кг. Велику небезпеку несуть постійні зсуви піску і провали ґрунту, можливість потрапити у заболочене місце. Надзвичайно небезпечні природні водойми, які утворилися під час розробки кар’єру – швидкий перепад глибини приводить до різкого пониження температури води і, як наслідок, – утоплення людини через тепловий удар і параліч. Місця для купання абсолютно не облаштовані, рятувальної служби не має.

У разі обриву проводів високої напруги 6000 Вт існує велика вірогідність удару електричним струмом на землі і у воді. У зв’язку з тим, що перебування сторонніх осіб на території кар’єру є потенційно небезпечним для їхнього життя і здоров’я, - усі громадяни, які незаконно потрапили на приватну територію, яка належить Підприємству «Волинь – Цемент», - будуть затримуватися охороною кар’єра і передаватися до національної поліції для притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності."- йдеться у повідомленні.

 

Фото – Ihor Kyrylchuk

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...