Сальчук попередила аліментників: з 29 серпня на боржників чекають нові штрафи

10.08.2018, 11:34      Переглядів: 797

У Рівненській юстиції розповіли про посилені заходи щодо неплатників аліментів.

Як нагадала начальник теруправління юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук, на початку року був прийнятий пакет документів «Чужих дітей не буває». У державних виконавців з’явилась можливість накладати на боржників обмеження на виїзд за кордон, користування ТЗ, зброєю, полювання, участі у прийнятті рішень виїзду дитини за кордон.

Декілька цифр навів начальник Управління державної виконавчої служби теруправління юстиції у Рівненській області Сергій Дмитрієнко: Протягом цього року на виконанні 84 тисячі виконавчих документів, це на 2 тисяч більше ніж минулого року, тенденція йде до збільшення. Сума стягнення – 2 мільярди 940 мільйонів 185 тисяч гривень, це на 82 мільйона більше, ніж у минулому році.

У цьому році завершено майже 34 тисячі виконавчих документів, стягнуто 645 мільйонів (22 %).

А фактично виконано 15 тисяч документів, на загальну суму – 113 мільйонів 934 тисячі гривень.

Велика кількість виконавчих документів (5 тисяч) перебуває в органах ДВС щодо осіб, які ведуть аморальний спосіб життя.

З початку року стягнуто і перераховано 47 мільйонів 835 тисяч гривень, майже 21 мільйон із них – із моменту прийняття цього пакету документів «Чужих дітей не буває».

У Рівному – близько чотирьох тисяч боржників.

Як сказала Оксана Сальчук, з 29 серпня буде посилена відповідальність боржників зі сплати аліментів.

Зокрема вводяться штрафні санкції. Якщо боржник не платить більше ніж 1 рік, то після 29 серпня будуть накладатися санкції – буде нараховуватися 20 % від заборгованої суми. Тобто якщо неплатник мав сплатити 24 тис., то разом із штрафом це буде 28, 8 тис. грн. 

Якщо не платить 2 роки, то буде 30 % штрафу, якщо три роки – 50 % від суми несплати.

«Тому моя порада боржникам: аліменти до 29 серпня заплатити, якщо не хочете, щоб вони були збільшені», - каже Оксана Сальчук.

Штрафні санкції, за її словами, – це один із чинників посилення відповідальності, також настає адмінвідповідальність у вигляді суспільно-корисних робіт, а за її ухиляння – вже кримінальна відповідальність.
Запроваджується автоматизований арешт коштів боржника за виконавчим провадженням. Встановлюється обов’язок банку при відкритті рахунку повідомляти про це ДВС, зменшується період несплати аліментів, якщо раніше було півроку, то тепер обмеження настають, якщо боржник не платить протяго 4 місяціів, таокж збільшився мінімальний розмір суми, яку щомісячно батько, або мати має платити дитині – це 1559 грн., якщо дитині до 6 років і 1944 грн. – якщо від 6 до 18 р.

Особи, які мають намір обіймати керівні посади у місцевих органах влади, або балотуватися у депутати до місцевих рад, повинні надавати довідки про відсутність боргів зі сплати аліментів.

До речі, найбільша разова сума, яку стягували, з одного боржника – 113 тисяч 245 гривень. У Костопільському районі.

- Є не дуже гарна статистика і щодо жінок. Як на мене, це вражаючий показник, 43 жінки-боржниці – у Рокитнівському, це лідер, у Рівному, Володимирці – найменше, 0.

Всього в області – 295 жінок, які є неплатниками аліментів. 

 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...