Вбивство підприємця у Рівному було інсценовано, - поліція

25.07.2018, 12:55      Переглядів: 2351

Вбивство підприємця Валентина Загороднюка у Рівному 17 липня було інсценовано. Про це сьогодні розповів начальник кримінальної поліції ГУ НП у Рівненській області Сергій Волков.

Замовники знайшли виконавців злочину, за його словами, у Києві. Це були засуджені за важкі злочини особи.

Їх затримали у день вбивства. У той же час було й прийнято рішення про спецоперацію.

- Один із них відбував покарання у місцях позбавлення понад 10 років, інший – понад 20 років. Перебуваючи там, вони познайомились з рівнянином, який познайомив їх з одним із лідерів злочинного середовища, - розповів Сергій Волков.

- Готуючись до вбивства, дані особи приїжджали декілька разів по 2-3 рази в місяць до особи, яку мали вбити, вивчили маршрут його слідування – де жертва залишає свій автомобіль і в який час виходить з дому, - каже він.

Даним особам була віднайдена квартира – на вулиці Костромській. За своєю жертвою вони стежили та перевіряли – чи все йде за планом.

Було прийнято рішення з метою попередження злочину затримати цих осіб, при них було вилучено гранату Ф-1, пістолет ПМ з глушником, який вони мали використати для вбивства рівнянина.

У поліції зазначають, що не знали, яким методом будуть діяти злочинці.

- Після цього нами за погодження з прокуратурою було прийнято рішення про інсценування злочину з метою доведення мети злочину, а також протиправної діяльності, яка мала місце напередодні. Я думаю, всі ці події пам’ятають, - каже Сергій Волков.

Правоохоронці також встановили квартиру, яку винаймав у Києві один із кілерів. І там було вилучено 11 гранат – Ф-1, РГД, набої, в іншому будинку іншого учасника злочину у Новоград-Волинському районі, Житомирської області вилучено набої пістолету Браунінг, саморобний керований вибуховий пристрій, наразі призначена експертиза. Стало відомо, що дані речі злочинці мали використовувати в подальшому.

Виконавці затримані, вони перебувають в ІТТ м. Рівне (їх арештовано, без права внесення застави). А ось двох замовників – розшукують. За інформацією поліції, один із них втік за кордон ще до скоєння вбивства.

Обом замовникам оголосили підозри. На даний час проводиться документування і стосовно інших причетних осіб, які можуть мати стосунок до підпалів, а також вбивства громадянина у травні цього року, каже Сергій Волков.

Мотивом вбивства правоохоронці називають заволодіння майном, а саме землею та грошима. Крім того є інформація, що дана група планувала здійснити ряд злочинів восени за допомогою цих самих виконавців.

Щодо Валентина Загороднюка, то він покинув м. Рівне разом із сім’єю. У правоохоронних органах кажуть, що він дав згоду на інсценування вбивства.

За його вбивство, зі слів Сергія Волкова, замовники платили 20 тисяч доларів, з них 5 тисяч доларів отримали для організації злочину. Один із замовників – це відомий у кримінальних колах рівнянин на прізвисько «Большой», інший – теж раніше судимий рівнянин.

 

 

Денис ГРИЩУК

 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...