Підрив мінометів «Молот»: військовий прокурор розкрив деталі

11.07.2018, 23:19      Переглядів: 1172

На Рівненському полігоні провели слідчий експеримент із підривом двох мінометів «Молот» за фактом вибуху, який стався 6 липня. На цьому експерименті були присутні експерти з Київського науково-дослідного інституту судових експертиз та спеціалісти Міноборони, а також деякі нардепи, був присутній й заступник міністра оборони Ігор Павловський та радник Президента Юрій Бірюков. Утім, журналістам їх побачити не вдалося – все відбувалося без їхньої участі, незважаючи на заяву голови комітету з нацбезпеки Сергія Пашинського.

Як пояснив військовий прокурор Рівненського гарнізону Юрій Табака, журналістів не пустили через небезпеку.

Він зазначив, що до попередніх двох версій додалася й третя. Тобто наразі розглядаються такі версії: людський фактор (подвійне заряджання), несправність міномета, несправність міни.

Два міномета «Молот», з якими проводився слідчий експеримент, виділило Міністерство оборони.

- Ми порівняли підриви. Один підрив – з однією міною в каналі, інший – з двома мінами. Усі залишки заміряли та вилучили. Далі вони будуть направлені на комплексну експертизу, - каже Юрій Табака.

Нагадаємо, вибух міномету на Рівненському полігоні стався вранці 6 липня. Загинуло троє військовослужбовців 128-ої гірсько-піхотної бригади, ще дев’ятеро дістали поранення. Трьох із них гелікоптером доправили до Львова. Наразі, за словами лікарів, їхньому життю нічого не загрожує. Шестеро військових продовжують лікування у Рівненському військовому госпіталі.

 

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

  • Нові
  • Популярні