У Рівному обговорили права та рівність жінок

11.07.2018, 18:13      Переглядів: 514

Сьогодні, у Рівному відбувся круглий стіл «Гендерне програмування як інструмент до забезпечення рівності та захисту прав жінок в Україні».

Учасники заходу – представники департаменту соціального захисту населення ОДА, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей ОДА, Національної поліції та дільничні інспектори.

Юристки ГО «Центр «Жіночі перспективи» (м.Львів) Галина Федькович та Христина Кіт обговорили з присутніми виконання Україною та Рівненщиною, зокрема, зобов’язань у сфері забезпечення рівності в суспільстві та захисту прав жінок.


Нагадуємо, що 12 липня планується проведення одноденного тренінгу з представниками дотичних служб та організацій на тему «Врахування зобов’язань України щодо забезпечення прав жінок у обласних планах та програмах».


Також всі учасники ознайомилися з рекомендаціями Комітету CEDAW щодо виконання Україною Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок», резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» а також Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року. (прийнятої Кабінетом Міністрів України 11 квітня 2018 року). Про це Галина Федькович, Христина Кіт розповіли в презентації та обговорили з присутніми.

Не забули й про обговорення заходів щодо виконання у Рівненській області Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року та інших заходів щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та можливості врахування міжнародних зобов’язань у місцевих програмах та планах. До обговорення долучилися місцеві експерти та представники районів області.

На заході було висвітлено ряд законів України, які на думку учасниць «Центр «Жіночі перспективи» дискримінують жінок.


Шляхи вирішення цих важливих проблем будуть обговорювати завтра, 12 липня, на тренінгу.

 

Софія СТАСЮК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...