У Рівному оприлюднили розміри зарплат суддів

10.07.2018, 17:20      Переглядів: 2444

 Сьогодні у Рівному обговорювали заробітні плати та матеріальне забезпечення суддів та від чого вони залежать.

Суддівська винагорода складається з посадового окладу, друге – виплачуються певні доплати – за заняття адміністративної посади, наукову ступінь, якщо суддя має доступ до державної таємниці, а також за вислугу років, розповів адвокат Микола Глотов.

Отже, за його словами, посадовий оклад судді райсуду складає 16 тисяч гривень. При цьому якщо у судді є стаж від 10 до 15 років, то до цього додається 30 %. Але від цієї суми ще є відрахування на податки. Тож «на руки» суддя отримує іншу суму.

- Ця сума не є достатньою та достойною. Крім того наші судді мали б отримувати більше, - запевняє Микола Глотов.

Важливо зазначити, що зарплата судді, який пройшов кваліфікаційне оцінювання, буде зростати.

Для судді, який не пройшов кваліфікаційне оцінювання, заробітна плата – 10 прожиткових мінімумів. А у того, хто його пройшов, але ще не призначений безстроково,  зарплата буде у два рази більше, проте фізично він не розглядає справи.

- Тобто можна говорити, що судді також опиняються в заручниках бюджетного фінансування, дій депутатів. Суддям доводиться звертатися до суду за захистом своїх прав, - пояснює адвокат.

Друге, на чому наголосили на зустрічі, – це забезпечення суддів житлом.

- На сьогодні 20 суддів з Рівненської області знаходяться на черзі щодо забезпечення житлом. Це серйозна проблема. Вирішують це питання органи місцевого самоврядування, які у свою чергу можуть і не забезпечити житлом, - каже Микола Глотов.

Заступник голови Апеляційного суду Рівненської області Степан Шимків розповів про розміри зарплат суддів. Судді, які пройшли кваліфікаційне оцінювання, з 1 січня будуть отримувати 20 прожиткових мінімумів – а це 35 240 гривень.

В Апеляційному суді Рівненської області для тих суддів, які пройшли кваліфікаційне оцінювання, зарплата буде 30 прожиткових мінімумів, тобто 52 860 гривень, а до цього було 19 тисяч гривень.

- У нас працює 15 суддів. А до реформи було 32. А кількість справ – не менше, - каже Степан Шимків.

За його словами, на даний час в Апеляційному суді області ще не всі судді пройшли кваліфікаційне оцінювання.

До слова, в середньому суддя Апеляційного суду розглядає понад 200 справ на півроку.

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...