Затриманого на хабарі посадовця міськради госпіталізували з гіпертонічним кризом (ФОТО)

25.06.2018, 19:18      Переглядів: 4844

У Рівненському міському судді слухалося клопотання щодо обрання запобіжного заходу для затриманого на хабарі начальника відділу охорони здоров’я Дубенської міськради Ярослава Артемовського у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у 140 тисяч 960 гривень. Засідання було призначене ще на 9-ту ранку, утім, було перенесене у зв’язку з тим, що захисник підозрюваного Анатолій Мацей потрапив у ДТП, утім, він продовжив захищати свого підзахисного у суді.

У суд прийшли також депутат облради Богдан Файфура та депутати Дубенської міськради: Павло Березовський, Микола Пилипчук, Петро Янок та інші.

Депутати

Самого підозрюваного не було, бо він перебуває у Дубенській райлікарні, куди, за словами адвоката Анатолія Мацея, потрапив ще у день затримання – 22 червня, з діагнозом гіпертонічний криз. Відтоді Артемовський лежить у медичному закладі.

За словами прокурора та слідчого, стан хворого – стабільний.

Слідчий суддя Головчак

Суддя Головчак зазначив, що з часу затримання сплинули 72 години, тому суд позбавлений можливості про застосування приводу до Артемовського, і до того ж є поважна причина про те, що Артемовський перебуває на лікуванні.

Захист: Просимо відмовити у даному клопотанні. Бо особа має бути повідомлена не пізніше, ніж за три дні. Минуло 72 години тому просимо відмовити у задоволенні клопотання.

Натомість слідчий Тарас Шевчук наголосив, що підозрюваний був належним чином повідомлений про сьогоднішнє засідання. 

- Він злісно ухилився від сьогоднішнього розгляду. Він – транспортабельний. Він перебуває у терапевтичному відділенні, а не в реанімаційному, що не позбавляє його можливості прибути на судове засідання, - каже слідчий.

Адвокат Мацей

- Попередньо він був поміщений у відділення інтенсивної терапії. Тобто першопочатковий стан оцінювався як важкий, але на даний час стан хворого стабільний і він може переміщатись до місця судового розгляду, - додав прокурор Данілей.

Прокурор та слідчий

 

Суддя Головчак залишив клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу до підозрюваного без розгляду: 

- Відтак, з огляду на відсутність підозрюваного слідчий суддя позбавлений можливості у межах строку, визначеному КПК України, розглянути клопотання про обрання для підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. 

Нагадаємо, Артемовський на хабарі у 13 500 гривень був затриманий поліцейськими 22 червня о 16-ій годині.

На сайті Нацполіції йдеться про те, що керівник відділу охорони здоров’я вимагав від підприємця 50 відсотків «відкату» від його майбутнього «чистого» прибутку.

Правоохоронці встановили, що начальник відділу охорони здоров’я організував систему «відкатів» під час проведення держзакупівель.

- 50 відсотків «відкату» від майбутнього прибутку учасника вимагав посадовець за вирішення питання щодо обрання переможцем у процедурі державної закупівлі лікарського засобу за завищеними цінами, а також погодження термінів розрахунку за поставлений товар, - йдеться у повідомленні.

Депутат Рівненської обласної ради Богдан Файфура каже, що розглядав в тому числі питання про взяття підозрюваного на поруки.

- Це не справа. Хай пройдуть слідчі дії. Ми недавно пройшли люстрацію на поліцію. І прекрасно пам’ятаю, що куча поліціянтів були хворі, такі хворі, що не з’являлися ні на що. І зараз абсолютно спокійно працюють. Правда? Давайте ми дочекаємося, що це було. Наприклад, я знаю цього чоловіка (підозрюваного, авт.). І я переконаний, що це була чистої води провокація хабара, от і все. От, ви тільки вдумайтесь – ми, обласна рада, маємо оцінювати стан законності. Я вам скажу, що і по тій причині я тут, – заявив депутат Файфура.

Депутат Микола Пилипчук

- Ми вважаємо, що тут має місце політичне замовлення, і також є ознаки провокації хабара. Ми підготували звернення на ім’я генпрокурора та міністра внутрішніх справ. Сьогодні ухвала суду підтвердила наші сподівання у тому плані, що справа, на нашу думку, некомпетентно проведена, що слідчі дії проводилися з порушеннями права на захист, - сказав адвокат підозрюваного Мацей. 

Слідчий та прокурор відмову у задоволенні клопотання коментувати не захотіли. 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

  • Нові
  • Популярні