Інспекція дитячого центру "Курага": які порушення загрожують безпеці рівнян?

22.06.2018, 10:53      Переглядів: 1284


Редакція "ЧаРівне.інфо" продовжує власні перевірки дитячих розважальних центрів м. Рівного.

Раніше, ми публікували результати перевірки дитячого розважального центру "Fly Kids".

Цього разу інспектуємо дитячий центр "Курага", який знаходиться на 3-му поверсі ТРЦ "Чайка". Як виявилось, окремої перевірки у "Куразі" рівненські рятувальники не проводили.

На сайті ГУ ДСНС у Рівненській області є Акт обстежень позапланової перевірки лише всього торгового центру.

Як пояснив начальник відділу пожежної безпеки ГУ ДСНС у Рівненській області Сергій Москалик цей об`єкт не проходив окремої перевірки.

- Ми не перевіряли кожного підприємця, який орендує приміщення у торговому центрі. Це ж стосується і дитячого центру "Курага". Перевірка була загальною. Відповідальними за усі системи пожежної безпеки є власники ТЦ "Чайка".- пояснив він.

Під час перевірки інспектори знайшли безліч недотримань правил пожежної безпеки.

Серед них порушення, які могли б стати вагомою підставою для закриття торгового центру.

  • захаращені евакуаційні виходи
  • приміщення електрощитових використовуються не за призначенням та закидані стороніми предметами
  • двері евакуаційних виходів зачиняються на замки, які не можливо відкрити зсередини без ключа
  • не проведено заміри опору ізоляції електромережі та ін.

Крім того, посадова особа та працівники ТЦ, як виявилось, не пройшли навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки.

Під час огляду будівлі, адміністрація закладу демонструє вогнегасники, евакуаційні виходи. З часу проведення обстеження рятувальниками, їх кажуть, розчистили. Наразі сходові приміщення майже вільні від сторонніх предметів, однак подекуди ще є залишки будматеріалів.

У розмові з журналістами "ЧаРівне.інфо"головний енергетик ТРЦ "Чайка" Валерій Карковський розповів, що з моменту проведення перевірки частина порушень вже виправлені.

- Автоматична система пожежогасіння зараз знаходиться в стані ремонту. Взимку вона розмерзлась, і її мусимо відремонтувати, щоб вода не залила приміщення та товар. Вирішується питання щодо навчання персоналу, вже розчищені евакуаційні виходи.

Натомість самі підприємці, які орендують приміщення у "Чайці" розповідають, що причина численних порушень доволі банальна - кожен квадратний метр території оцінюється у грошовому еквіваленті. Як наслідок - захаращенні приміщення й закритті евакуаційні виходи.

Тож виходить, що окремо дитячий центр "Курага" рятувальниками не перевірявся. Натомість, вказані у акті перевірки порушення у ТЦ "Чайка" свідчать, що відповідальність за свою безпеку та безпеку власних дітей під час відвідування дитячого центру "Курага" рівняни мають дбати самостійно.

Оксана КРАВЕЦЬ

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...