Дитячі садки і школи Рівного не мають права вимагати медкарти дітей

20.06.2018, 08:27      Переглядів: 1559

 Щороку рівненські батьки готуючись до школи чи дитсадка передусім мали оформити медичну картку дитини, яку вимагали для прийняття в навчальний заклад.

Цей документ на 8 сторінок А4 заповнювався від руки та зберігався в школах та дитячих садках. 

Як повідомляє управління охорони здоров`я м. Рівне, починаючи з березня 2018 року для вступу до школи або в дитячий садок медична карта дитини є непотрібною. Її форма є недійсною, від батьків не мають права її вимагати. 

Для відвідування дитячого садка батькам необхідно надати довідку з засвідченням факту, що дитина здорова та форму 063/о («Карта профілактичних щеплень»).Таку довідку надасть педіатр або сімейний лікар закладу охорони здоров’я, в якому спостерігається дитина.

У довідці лікар має зазначити:
• прізвище, ім’я, по батькові дитини;
• дату народження;
• місце проживання;
• інформацію про стан здоров’я дитини та можливість відвідування закладу дошкільної освіти.

Якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, у цій довідці може бути зроблено відповідний запис.

Якщо ж батьки або законні представники вирішать не вказувати в довідці діагноз дитини, то лікар зазначає застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру. Відповідно, медичні працівники закладів дошкільної освіти володітимуть необхідною інформацією про стан здоров`я дитини.

Зверніть увагу, що для дітей до 6 років, які йдуть у дитячий садок, не потрібна довідка № 086-1/о чи будь-якої іншої форми!

Усю інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі чи медсестри фіксують у "Карті профілактичних щеплень" (форма № 063/о). Цю форму ведуть в амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення, що містяться у формі № 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини. Інших довідок, крім зазначених вище, заклади не мають права вимагати.

У випадку відмови батьків у проведенні профщеплень або порушенні графіка щеплень, у довідці, що її видає педіатр чи сімейний лікар, вказується перелік профілактичних щеплень, які дитина повинна отримати для відвідування дитячого колективу.

Перед вступом до школи дитина має пройти профілактичний огляд.
Після медогляду видається для надання медичному працівнику загальноосвітнього навчального закладу Форма № 0 086-1/о “Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов`язкового медичного профілактичного огляду”. У разі, якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Відповідно, медичні працівники шкільних навчальних закладів володітимуть необхідною інформацією про стан здоров`я дитини.

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...