У ЖЕКах Рівного триває переоформлення субсидій

20.06.2018, 10:18      Переглядів: 1425

Комунальні субсидії рівнян нараховуватимуться за зміненими правилами. Наразі, до кінця червня триває прийом документів на призначення пільг з травня.

Для тих, хто давно хотів оформити субсидію, але все не наважувався це зробити, 2018 рік має деякі нововведення. Між тим, головне правило для оформлення субсидії залишилося незмінним – витрати на комуналку мають перевищувати 15 % сумарного доходу сім’ї, хоча відсоток може змінюватись у кожному окремому випадку. Але тепер її можуть призначити, незважаючи на ваш майновий стан.

У ці дні у ЖЕКах Рівного справжній ажіотаж. Аби потрапити на прийом подекуди доводиться чекати у черзі по кілька годин. Рівняни розповідають, що найбільша кількість людей приходить у вранішні години.

- Я приходжу вже вдруге, - розповідає пенсіонерка Валентина.- Один раз взяла документи, а зараз вже принесла заповнені. Добре, сьогодні черга значно менша і рухається швидко. 

Як переоформити субсидію?

Для переоформлення субсидій у 2018 році потрібно повторно подавати документи – Заяву і Декларацію – таким категоріям громадян:

 • орендарям житла;
 • внутрішньо переміщеним особам;
 • сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;
 • сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
 • сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;
 • тим сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го.

При цьому внутрішньо-переміщені особи зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, де вказано склад домогосподарства.

Претендувати на державну допомогу не варто, якщо:

 • маєте автомобіль, якому менш ніж п`ять років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення;
 • отримуєте доходи від здачі в оренду квартири (ці доходи необхідно буде вказувати в деклараціях про доходи в графі “інші доходи”);
 • ви є власником квартир, площа яких перевищує 120 кв. м, і будинків у понад 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей;
 • ви є фіктивно безробітними (ті, хто працюють без оформлення в Україні, або ж ті, хто працюють за кордоном).

Якщо ви особа працездатного віку та не реєструєтеся в центрі зайнятості як безробітний, а в декларації для отримання субсидії в графі доходи пишете нулі, держава автоматично припише вам три прожиткові мінімуми – 5286 гривень. Тож з такими “доходами” претендувати на допомогу з бюджету - немає сенсу. Також субсидію не призначатимуть, якщо сім’я володіє автомобілем, якому менше 5 років.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Щоправда обрати спосіб отримання коштів треба самостійно.

Софія СТАСЮК

 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
 • Нові
 • Популярні
Loading...