«Волонтерство» з музикою: хто заробляє на довірливих рівнянах? (ФОТО)

15.06.2018, 20:29      Переглядів: 12996

Уже близько тижня, а то й більше рівняни можуть спостерігати, як у центрі міста невідомі особи під наметом, з музичною апаратурою та виставленою наперед закритою скринькою збирають кошти.

Портал «ЧаРівне.інфо» вирішив довідатися, що це за люди – чи справді вони є благодійниками. Відразу ж з’ясувалося, що «волонтери» – не місцеві, це вони й самі не приховують.

Журналісту порталу «ЧаРівне.інфо» вдалося поспілкуватися з однією з підгруп «благодійників». Вони якраз стояли біля кафе «Аміго». Поруч так само була скринька для збору коштів. Але якщо у першому випадку гроші нібито збиралися для хворої дитини, то у другому це були переодягнені у військове чоловіки.

Їх троє. Представилися членами спілки з Татарбунарського району (Одещина). Утім, за словами Ігоря (так представився один із чоловіків), не всі з Одещини, дехто з Кривого Рогу, наприклад.

Ігор каже, що сам має причетність до військової справи. Додає, що представляє Спілку ветеранів Афганістану Татарбунарського району. Мовляв, кошти збирають, а потім віддають голові спілки, який начебто й розподіляє гроші далі.

Керівником групи Ігор називає Юрія. Із таким іменем зазначений керівник ансамблю «Перевал» – Дрангой Юрій Юрійович.

Ігор розповідає, що сам сім років вже займається збором коштів. На питання – звідки апаратура, відповідає, що придбали за власний кошт – «грали на гітарі і назбирали».

Також чоловік у формі розповів, що їхня група складається з 10 чоловік. Пересуваються на одному автомобілі. Їздять містами України. У цьому складі – близько півтора роки. Але, каже чоловік, склад групи постійно змінюється – залишається лише три-чотири чоловіки.

У Рівному – вже тиждень. Планують бути тут до 20 червня. За словами Ігоря, знімають тут квартиру. Кошти беруть зі скриньки, так само з пожертв беруть гроші й на дорогу та їжу.

- Нам по-різному кидають. Буває, що й 500 гривень збираємо, - додає чоловік.

Далі «волонтери» планують поїхати містами Закарпаття.

До слова, рівняни звертають неабияку увагу на співаючих «благодійників». Одні обурюються гучній музиці, російському шансону, інші підозрюють, що прибулі працюють за шахрайською схемою.

Речниця патрульної поліції Рівненської області Оксана Юрченко розповідає, що протягом тижня неодноразово отримували повідомлення від схвильованих громадян. Проте, каже, у прибулих є всі документи, в тому числі й погодження на подібну діяльність від міської ради.

- Патрульні перевіряли у них документів. У них є копії медичних документів дитини, для якої вони збирають. Оформлені ці документи дуже правильно. У них – довіреність від батьків. І третє – у них є дозвіл від міської ради. Туди також приїздила слідчо-оперативна група. Ознак кримінальних правопорушень ми не знайшли, – каже Оксана Юрченко. – Виклики були. В основному люди скаржилися, що їм заважає музика. Був навіть виклик з аптеки. Аптекарка казала, що в неї болить голова. Але, на жаль, у патрульних немає приладів, щоб виміряти децибели. Інших порушень ми не знайшли, хоч підозри щодо шахрайства були.

Заступниця правління Благодійного фонду «Скарбниця Надії» Мар’яна Рева розповідає, що витрати та запит подорожуючих «волонтерів» можуть бути досить високими, і дуже сумнівається, що кошти передають тим, від чийого імені виступають. 

- Скільки коштів вони збирають – невідомо. Тому що ці гроші вони перераховують самі десь там у закритих приміщеннях. Як правило, якщо по тому телефону подзвонити, то, ймовірно, людина відповість, що їй допомагають. Але перше питання – чи справді по тому телефону відповідають батьки хворої дитини. Або буває так, що вони передають щось мамі і вона щаслива, що їй дали що-небудь. Зі свого досвіду знаю, що порядні благодійні фонди не виводять людей на вулицю. Адже справді це дуже дорого. За законом благодійний фонд має право взяти лише 20 % із зібраного на утримання персоналу, оплату перевезення обладнання. Але 20 % - це дуже мало. Однозначно, що цього їм не вистачить. Вони беруть набагато більше, але про це ніхто не дізнається. Якби вони виймали ще ці кошти у присутності мами цієї дитини, то ще можна було б про щось говорити. Коли, наприклад, ми відкриваємо скриньки, то вилучаємо кошти лише у присутності працівників магазину. Ми їх перераховуємо, підписуємо акти. – ділиться Мар’яна Рева.

Волонтерка додає, що поліція у цьому питанні фактично безпорадна, адже для цього треба, щоб до них надійшла заява про шахрайство. Цього ж ніхто не робить.

- Виходить, у законодавстві є прогалина. І вони цим користуються. Єдиний вихід – це не кидати їм грошей, або постійно викликати поліцію. Вони побачать, що за день нічого не заробили і через кілька днів не будуть цього робити, – пояснює Мар’яна Рева.

- Вони ще юридично підковані. Якби з ними ще була неповнолітня особа, то поліція мала би право їх забирати і виясняти обставини, – каже вона.

Та усі сумніви розвіяв голова «Татарбунарської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану» Леонід Вторенко. Чоловік каже, що десь півроку тому до нього звертався син воїна-афганця з тим, що був створений ансамбль. Утім, згоду на збір коштів він нікому не давав. Окрім цього жодних коштів від невідомих осіб, які представляються від імені спілки, організація не отримувала.

Леонід Вторенко розповів, що такі гастролери вже діють кілька років, подорожуючи містами України. Для цього вони навіть залучають немічного бійця і ставлять його заробляти кошти. Потім ці кошти вже використовують на власний розсуд.

- Десь у грудні до мене підійшов син учасника АТО Дрангой Юрій Юрійович – аби від нашої спілки створити ансамбль. Ми на це дали згоду. Мені вже дзвонили зі Львова, що невідомі люди збирають кошти нібито для сімей загиблих. Особисто ми не давали згоду, щоб вони у такий спосіб заробляли гроші. Таким ми не займаємося. Ми навпаки розганяємо їх. Адже і до нас приїжджають з різними фальшивими документами – і з Кривого Рогу, Кіровограду. Документи на ксероксі роблять, – каже Леонід Вторенко. – Самого Дрангоя Юрія Юрійовича я бачив лише два-три рази. Навіть не знаю, де вони подорожують і звідки вони взялися.

Тобто у даній ситуації лише залишається сподіватися на свідомість та пильність самих рівнян, щоб бува не пожертвувати свої кошти простим шахраям. 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...