Ситуація у судовій системі є критичною, - адвокат

14.06.2018, 11:27      Переглядів: 886

 Сьогодні у Рівному обговорювали стан судової реформи. На думку правознавців, показовим є те, що низьку обізнаність у реформі мають не лише громадяни, але й самі судді.

- Якщо взяти один із компонентів – це укрупнення судів. Суди мають об’єднуватися, і навіть самі судді і голови місцевих загальних судів не знають, коли і як це відбудеться.
Якщо ми говоримо навіть про той самий Дубенський міськрайонний суд , то до нього увійдуть Демидівський, Радивилівський, Млинівський і діючий Дубенський міськрайонний суд.
Проте якихось документів, крім постанов Президента, немає. Поінформованості немає, - каже адвокат Микола Глотов.

- Більше 9 місяців не працює Гощанський районний суд, там немає жодного судді, який би мав повноваження вершити правосуддя. За інформацією, яку нам надали, тільки на сьогодні там накопичилося 1079 справ, - каже Глотов.
У Радивилівський районний суд тимчасово відрядили суддю. Але одного судді критично недостатньо. До прикладу, є 453 справи, а розглянули 278 – це лише цивільні, не враховуючи справи проти влади, кримінальні.
У Рокитнівському райсуді – лише одна суддя, у Дубровицькому – двоє, але в іншої судді закінчується строк повноважень, після Дня Конституції буде лише одна суддя, поки не призначать іншої.
Це критично складно. Крім того у липні, серпні буде призначено кваліфікаційне оцінювання суддів. Ті судді, які не складуть іспит, залишаться без роботи. Тож у переважній більшості повноцінної роботи суддів місцевих судів очікувати не варто.
На нашу думку, ситуація у судовій системі є критичною
, - говорить він.

За його словами, найбільш проблемною є ситуація в Гощанському, Радивилівському, Рокитнівськму та Дубровицькому райсуді. А вирішенням цього питання могло б стати призначення нових суддів. 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...