Як рівнянам вберегтись від сонячного перегріву?

13.06.2018, 09:35      Переглядів: 330

Фото med.news.am

Спекотна пора, бажання позасмагати чи якомога довше побути на вулиці, може спровокувати тепловий, або ж сонячний удар. Тож, журналісти "Чарівне info " поцікавилися, як вберегти себе та своїх дітей від небезпеки сонячного проміння.

Сонячний удар — різновид теплового удару, що виникає в випадку локального перегрівання голови під прямим сонячним промінням. Розвитку сонячного удару сприяє загальне перегрівання організму під час спеки в літню погоду.

Симптоми: почервоніння обличчя, Слабкість, запаморочення, нудоту і плями в очах. Якщо мозку на цьому етапі не вдасться охолодитися, процес піде далі. І чим довше мозок залишається перегрітим, тим важче наслідки. Якщо допомога не настигне вчасно, навіть страшно уявити, що станеться. Температура потерпілого буде підніматися до 42 °

За словами медиків,найчастіше в цю категорію пацієнтів потрапляють діти віком від 2-х до 10 років.

-Доводиться частовиїжджати на виклики саме через сонячний удач. Не рідко трапляється. що люди народними методами намагаються надати собі допомогу, але доводять ситуацію до критичного, і тоді викликають лікарів. В таких випадках допомогти важче, тому ми наполегливо просимо рівнян носити головні убори, та дотримуватись заходів безпеки в літню пору. Якщо ви всетаки отримати сонячний удар- зверніться до лікаря. -наголошує фельдшер швидкої допомоги Марія Гладюк.

Лікарі радять уникати прогулянок під прямим сонячним промінням в обідню пору. Якщо вам все таки довелося в обідній час мандрувати, тоді про всяк випадок беріть з собою капелюх та завжди носіть пляшку прохолодної води.

Дитячий організм більш слабкий перед ультрафіолетом. Тому потрібно бути більш обережним. Обов’язково одягати головний убір, локації для відпочинку обирати переважно в тіні, та відмовитися від обідніх прогулянок. Самий оптимальний час з 8 до 11 ранку, та після 16:00.


Якщо вам невдалося уникнути сонячного удару, тоді лікарі радять починати порятунок з охолодження. Ідеальний варіант: роздягнути його (або її) і загорнути в холодне і мокре простирадло. Якщо простирадла під рукою немає, підійде рушник або сорочка, змочена у воді. Доки ви чекаєте приїзду «Швидкої допомоги», можна спробувати привести потерпілого до тями. Для цього на шматочок вати накапати трохи нашатирного спирту і дати вдихнути потерпілому.

 

Софія СТАСЮК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...