Супрун відзначила Рівненщину у просуванні Нацкампанії «Обери свого лікаря»

31.05.2018, 17:24      Переглядів: 766

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Рівному розповіла про хід Національної кампанії «Обери свого лікаря», яка стартувала 1 квітня і основою якої є підписання декларації пацієнта та лікаря. У цій частині урядовця відзначила просування Рівненської області, яка, за її словами, демонструє показники, вищі середніх.

- Рівненська область впевнено рухається вперед. Майже 17 % мешканців області обрали сімейного лікаря, а в Рівному – це 20 %. Насправді це багато, це краще ніж середина в Україні, - каже Супрун.

Зараз на кожного пацієнта, який призначений у центр первинного лікування, або в амбулаторію, за її словами, виділено 240 гривень, а на тих, котрі підпишуть декларації з лікарями, буде виділяться щорічно 480 гривень.

- Це є хороша різниця. Думаю, що на первинній ланці побачимо, що лікарі та медсестри будуть отримувати підвищені зарплати та не будуть прив’язані до тарифної сітки, яка є зараз у комунальних закладах.

- Сподіваюсь, що будемо бачити все більше і більше центрів, які будуть переходити на нову систему фінансування, - говорить урядовиця.

Уляна Супрун каже, що була задоволена рівнем амбулаторій, які їй показали у Рівному.

Також в.о. міністра повідомила, що вчора відбулася нарада з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом та віце-прем’єром Геннадієм Зубко щодо розвитку сільської медицини.

- Сподіваємося, що на днях вже буде визначений порядок. І побачимо, як зможемо дофінансувати будівництво нових амбулаторій, надання транспорту та обладнання лікарям, - додала вона.

Щодо Рівненської області, Супрун зауважила, що вже 190 тисяч людей підписали декларації, тоді як загалом в Україні це зробили 6,5 мільйонів пацієнтів.

- Ми побачили, що є гарна співпраця між містом та областю, - каже вона.

Заступниця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко. Той показник міг би бути кращим, але є дві суб’єктивні причини, які не дозволяють говорити сьогодні про 50 % підписання декларацій. Перша причина – це та, що в нас сьогодні проходить реформа децентралізації і в нових об’єднаних територіальних громадах формуються нові заклади – центри первинної медичної допомоги. Для того, щоб вони могли зареєструватися в електронній системі і лікарі могли розпочати підписувати декларації, вони мають отримати ліцензію. 9 центрів ПМСД подали документи до Міністерства охорони здоров’я. Пані Уляна запевнила, що, можливо, через днів 10 вони отримають ці ліцензії.
Друга причина – це те, що дуже багато робітників виїхало на сезонні заробітки за кордон. Звичайно, коли вони повернуться, то потраплять під другу хвилю підписання декларацій.

Ми аналізували ці причини вчора на колегії. Тож є і інші причини. Є лікарі, які досить скептично поставилися до цієї кампанії. Коли я запитала у лікарської громади, хто підписав декларації, то підняло відсотків 40. Це означає, що навіть своїм колегам вони не намагаються надати ці бонуси первинної медичної допомоги, які їхні колеги будуть отримувати вже з 1 липня.

Також посадовиця зазначила, що центри ПМСД до 5 червня повинні заключити контракт з Національною службою здоров’я України, щоб вже з 1 липня отримати бонуси за новим механізмом фінансування. Для того, щоб це зробити, треба було підписати декларації та прийняти рішення про новий статус закладу – стати некомерційним підприємством, тобто пройти автономізацію.

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...