Вивезення сміття у Рівному: що зміниться із червня?

29.05.2018, 16:30      Переглядів: 1551

З початку червня у сфері надання послуг з вивезення побутових відходів відбудуться зміни. Зокрема пов’язані зі зміною надавача послуг – згідно результатів конкурсу, замість «Санкому-Рівне» це робитиме КАТП 1728. Тепер рішення має затвердити сесія Рівнеради, 1 червня.

Договір попереднього надавача послуг закінчується 2 червня. Тож з 4 червня сміття вивозитиме КАТП. 

Окрім цього з 10 червня в дію входить новий Закон «Про житлово-комунальні послуги», послуга вивезення відходів змінюється на послугу поводження з побутовими відходами, яка включає їх перероблення та захоронення.

- 3 квітня ми провели конкурс на вивезення сміття. 17 травня рішенням сесії затвердили рішення конкурсу. І з КАТП 1728 була заключена угода. Одним із пунктів ми записали – про роздільне збирання побутових відходів. Далі плануємо забезпечити контейнерне збирання сміття. В одному контейнері будуть збиратися змішані відходи, в інших – полімери, скло, тканина. папір. З 2020 року переходимо на двоконтейнерну систему, де буде жовтий, сірий та блакитний контейнери – у жовтому буде скло, у сірому будуть змішані відходи, в блакитному – вторинна сировина. По ЖКП «Покровському» договір було розраховано на 10 років, а з 3 червня ми розриваємо угоду із «Санкомом». Ми провели конкурс, але на жаль чи на щастя, була лише одна заявка. Відповідно конкурс вважається таким, що відбувся і угода заключається на 12 місяців. Першого червня відбудеться сесія, якщо результати, затвердяться, то КАТП буде обслуговувати всю територію. Краще, звісно, було б, якби була конкуренція. – розповів начальник УЖКГ м. Рівне Ярослав Сахнюк. – Якщо говорити про КАТП, то в них багато нової техніки (5 одиниць), і нових контейнерів, і він спроможний виконувати ту роботу, яка на нього буде покладена.

Директор КАТП 1728 Ярослав Кралюк запевнив, що підприємство має на своєму рахунку достатню кількість техніки та обладнання, аби вже приступити до роботи.

Ярослав Кралюк: У нас завжди були проблеми із «Санкомом» щодо захоронення побутових відходів, адже вони платні. «Санком» не дуже хотів платити. Ми у рахунок боргу взяли 700 контейнерів. Але вони залишилися на території, яку обслуговував «Санком». Борг «Санкома» складає близько мільйона гривень. На сьогодні питання не вирішене. Сьогодні мав відбутися суд, але був перенесений.
Якщо виходити на 4 червня, то питання по техніці та контейнерах не має виникнути. У принципі ми до цього готові.
Маємо також 100 контейнерів для роздільного збору. Ці контейнери розміщені на наших майданчиків. У нас є певні проблеми по склу і паперу.

Стосовно оплати, то як запевнили у відділі тарифної політики, поки що сміття вивозитиметься по діючому тарифу, який встановлений рішенням виконкому з 15-го року. Проте, як прогнозується, через закон тариф дедалі буде зростати. 

Наразі тариф у Рівному - на одного мешканця багатоквартирного будинку - 8, 53 грн., на одного мешканця приватного будинку - 12, 48. 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...