Посмертне донорство:чи готові депутати Рівнеради поділитись своїми органами?

25.05.2018, 14:37      Переглядів: 662

фото Вголос

17 травня Верховна Рада дозволила трансплантацію органів за згодою донора. Тож, якщо Президент  його підпише, то з 1 січня 2019 року кожна людина зможе дати згоду на посмертне донорство.

Трансплантацію від неспорідненого донора українці вимушені були робити за кордоном. Тепер ці операції можна буде зробити й у нашій країні.

Відтак, журналісти "ЧаРівне.інфо" поцікавились у депутатів Рівнеради та міських чиновників, чи готові вони дати згоду на забір власних органів після смерті заради порятунку інших людей?

Галина Кульчинська, заступник міського голови міста Рівне:

- У нас довгий час акцент був зміщений на страхи і негатив до самої трансплантації, тому знадобиться чимало часу, щоб змінити мислення людей. Разом з тим, усе, що дає можливість продовжити життя людині - це, безперечно, добре. Особисто я без жодних вагань поділюсь своїми органами. 

Анатолій Чугуєвець, депутат Рівнеради:

- Я не думав над цим питанням, і не бачив цього закону, а тому не готовий нічого сказати.

Олександр Нестерук, депутат Рівнеради:

- Я був у США, і бачив відношення американців до самої трансплантації. Крім того, в США донорство є своєрідним проявом патріотизму. От з них треба брати приклад. Цей закон здатен врятувати багато життів, а тому я без вагань підписав би  згоду на трансплантацію.

Олексій Хмилецький, заступник міського голови Рівного з питань житлово-комунального господарства:

- Така практика є у багатьох країнах. Для нас - це теж крок вперед. Від себе додам, що я тому я готовий дати згоду на трансплантацію.

Роман Петролюк, депутат Рівнеради:

- Я відношусь до такого закону позитивно. Як на мене, це вирішить проблему незаконної пересадки органів, яку ми маємо на даний час. Також, якщо мої органи комусь підійдуть після моєї смерті, я буду лише радий, що зміг комусь допомогти навіть після життя.

Віктор Іськів, начальник управління охорони здоровя м. Рівне:

фото Сім Днів

- Деталей закону не знаю, але вцілому думаю, що він врятує життя багатьом українцям. Одразу так складно сказати про свою згоду, але, напевне, я би погодився стати донором після смерті.

 

спілкувалась Оксана КРАВЕЦЬ

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...