Унікальну виставку художників-емігрантів презентували у рівненській галереї «Євро-Арт» (Фото)

23.05.2018, 13:43      Переглядів: 1119

У Рівному 23 травня о 12:00 відбулась важлива мистецька подія – в галереї живопису «Євро-Арт» презентували виставку унікальних робіт художників-емігрантів «Солодкий смуток».

Під час прес-конференції художники Анатолій Іваненко, який, до речі, реставрував одну з картин Олександра Альтмана, Олександр Гурістюк та Іван Жилка поділилися думками про художню цінність представлених полотен. А мистецтвознавці Лариса Костюк та Ольга Промська розповіли багато цікавих фактів про митців. Наприклад, художник Костянтин Вроблевський був одним з кращих учнів Архипа Куїнджі, роботи Марка Шагала купують на аукціонах за мільйони, а батько Ольги Романової – Олександр ІІІ – заклав цеглину у Свято-Воскресеньський собор у центрі Рівного.

До слова, по лінії матері Ольга Романова була пов`язана фактично з усіма королівськими родинами Європи. Ольга Олександрівна професійно займалася живописом, її вчителями були В. Маковський, С. Жуковський, С. Виноградов. У 1900-х велика княгиня влаштовувала в Гатчинському палаці художні вернісажі. Гроші, отримані від продажу творів, витрачалися на благодійні цілі. 1936 картини великої княгині експонувалися в Лондоні в галереї "Агнью" на благодійній виставці. Всі її роботи були придбані упродовж двох днів, покупцями були королівські родини Великобританії та Норвегії, барон Е. де Ротшильд, У. Черчилль та ін.

Роботи художників-емігрантів першої половини ХХ ст у Рівному експонуються вперше. Виставка є унікальною ще й тим, що так широко творчість митців, яким довелося жити і працювати на чужині, в Україні була представлена лише двічі – у 2008 році в Українському домі у Києві та у 2017 році в Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові.

«Солодкий смуток» – експозиція творів митців, котрі відіграли визначну роль у розвитку та примноженні світового мистецтва. У кожному каталозі відомих аукціонів світу можна побачити ці імена, які давно прославляють інші країни, та про які, на жаль, мало знають в Україні.

Під час прес-конференції звучали різні думки. Так, колекціонер Леонід Волошун вважає, що полотна всесвітньовідомих художників є цінністю не тільки мистецькою, а, навіть, історичною. Натомість, Олександр Гурістюк відверто заявив, що у кожного жудожника є «провальні» роботи, навіть, у того ж таки Марка Шагала та інших.

Галерея експонує роботи 30 художників-емігрантів Миколи Кричевського, Марка Шагала, Василя Хмелюка, Лазара Воловика, Петра Нілуса, Орельського, Костянтина Вроблевського, Олександра Альтмана, Владислава Галімського, Станіслава Жуковського, Василя Леві, Ольги Романової, Людмили Морозової, Якова Шапіро, Ісаака Добринського, Жені Мінаш, Леопольда Кретца, Владислава Стаховського, Євгена Вжеща, Мані Мавро, Афанасія Шелоумова, Івана Шульце, Степана Колеснікова, Давида Відгофа (Відгопфа), Івана (Жана) Песке, Іллі Павіля, Абрахама Вейнбаума, Адальберта Мартона, Ісаака Пайлеса, Віктора Мазуровського. Усі представлені художники несхожі між собою яскраві творчі особистості.

Виставка діятиме з 23 травня до 29 липня 2018 року. Крім перегляду мистецьких творів організатори підготували для відвідувачів галереї цікаві екскурсії, лекції, майстер-класи та перфоманси.

 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...