Мораторій на рекламу: чи стане візуального сміття менше?

25.04.2018, 11:34      Переглядів: 654

Як відомо, у Рівному запровадили мораторій на розміщення реклами. Чи врятує ця заборона місто, сьогодні говорили представники міської влади та урбаністи.

- На минулому засіданні, яке відбулося 17 квітня було прийнято рішення про мораторій на зовнішню рекламу, терміном на три роки. Це рішення було прийнято на підставі звернення громадської організації. Це більш політичне рішення – щоб зупинитися. Адже у Рівному є багато рекламного сміття, що виглядає не зовсім естетично, - розповів заступник міського голови Рівного Віталій Герман.

За цей період планують визначитися – яка реклама взагалі не потрібна, провести інвентаризацію раніше виданих дозволів, відрізнити, що таке вивіски та що таке зовнішня реклама, а ЖКГ буде демонтовувати незаконну рекламу.

- Треба спершу прийняти регуляторний акт, а вже потім – процедуру видання дозволів. Цей період нам дасть змогу проаналізувати ситуацію та прийняти чіткі та прозорі правила для всіх, - додає Герман.

Урбаніст Дмитро Котляров ділиться побаченим в інших країнах досвідом: Наприклад, у Берліні зустріти білборди у центрі міста – неможливо. Не готовий сказати, чи це пов’язано із законодавством, чи на рівні свідомості. Можливо, треба працювати із свідомістю людей. Мораторій – це жорстко, але це перший крок.

Віталій Герман впевнений, що мораторій розвантажить роботу виконавчих органів та допоможе пропрацювати проект регуляторного акту.

До слова, максимальна санкція за незаконну рекламу становить до 1700 грн. Повноваження притягувати власників реклами до відповідальності мають посадовці УЖКГ, управління містобудування та архітектури, а рішення приймає адміністративна комісія, яка діє при Рівненській міської ради. Наразі, зі слів Віталія Германа, офіційно виданих дозволів у місті – близько 800.

Крім того Віталій Герман запевняє, що через два місяці почнеться наповнення Геопорталу, на якому рівняни бачитимуть законні й незаконні споруди.

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...