Богатирчук-Кривко на нараді в ОДА: Лікарі мають стати зірками

11.04.2018, 21:37      Переглядів: 1177

У Рівненській ОДА на розширеній нараді за участю голів РДА, ОТГ та міст обговорювали медичну реформу. 

Як відомо, у Рівненській області, як і по всій Україні з 2 квітня, стартувала кампанія, в рамках якої людина, незалежно від місця реєстрації, може обрати свого лікаря.

- Йде кампанія «Обери свого лікаря». Від учорашнього дня у нас в області відбувається активна фаза реалізації даної реформи. Будемо приділяти велику увагу медійному напрямку, щоб донести інформацію до людей. І це по суті новий підхід, який має змінити якісь надання медичних послуг, - розповів голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

За його словами, впровадження реформи обговорювали вчора на селекторній нараді за участю т.в.о міністра охорони здоров’я та заступника міністра Мінрегіонбуду Лева Парцхаладзе. Торкалися питання й стосовно доступності ліків.

Крім того було питання стосовно ініціативи президента щодо покращення сільської медицини.

Голова Рівненської облради Олександр Данильчук: Ви знаєте, що реформи йдуть по всіх напрямках держави. Я хочу сказати, що ці реформи ні президент, ні прем’єр не приїде нам робити. Ми маємо робити їх на місцях. І все залежить від вас. Надіюсь, що ви для цього будете робити все залежне. Бажаю удачі та втілення всіх реформ.

Заступниця голови РОДА Світлана Богатирчук-Кривко: Медична реформа – найбільш обговорювана. До 2 квітня 2018 року формувався законодавчий аспект змін, і на сьогодні прийняті всі закони, необхідні для впровадження реформи.

Поки що ми приглядалися як реєструються лікаря. А уже з 2 квітня ми починаємо активну фазу медичної реформи. Обрати свого лікаря – означає підписати декларацію із сімейним лікарем (лікарями первинної ланки). Людина повідомляє, що вона обрала саме цього лікаря та саме цей заклад. Лікар надає допомогу, а фінансування отримує заклад – через Національну службу здоров’я. Таким чином буде реалізуватися проект "гроші йдуть за пацієнтом".

А вже з липня заклади почнуть фінансуватися за таким принципом.

Нині відбувається реєстрація лікарів у системі «eHealth». Проте деякі регіони значно відстають у цьому процесі – приміром, у Мирогощі та Смизі – жодного зареєстрованого лікаря, а в Дубні – лише 18.

Є заклади, в яких навіть немає нормального підключення до Інтернету. Якщо говорити про Рівне, то тут найменший рівень реєстрації - у мікрорайні Ювілейний, розповіла Світлана Богатирчук-Кривко.

В якому закладі можна підписати декларацію з лікарем – свідчить відповідна наліпка.

- Лікарі на сьогодні мають стати зірками. Вони продають свої послуги. Треба показати презентації лікарів, щоб пацієнти могли підписати декларації, - каже Світлана Богатирчук-Кривко.

Вона додала, що пацієнт має право змінити свого лікаря, якщо той йому не підходить. 

До найбільш розповсюджених помилок відносяться: відмова пацієнту через прописку (але це не впливає на підписання декларації, людина може обрати лікаря у будь-якому регіоні);

робота з паперовими деклараціями (декларація заповнювається онлайн і лише потім її можна роздрукувати) тощо. 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...