Знімається багато напружених моментів, коли громада розуміє, що бере участь у процесі, - Паладійчук пояснив, для чого існує Громадський бюджет

11.04.2018, 16:19      Переглядів: 542

Мешканці Рівного вже третій рік поспіль зможуть подавати проекти до Громадського бюджету. Заявки можна подавати з 15 квітня і до 29 травня.

Сьогодні ж оголосили про зміни до бюджету. Головною ж є те, що відтепер проекти можуть подавати 14-річні рівняни.

- Ми хочемо бачити ідеї, які сприятимуть розвитку міста. Це люди, які не мають обмежень. Це синергія, коли є максималізм та досвід управлінців, - наголошує Андрій Токарський з ГМ «ОПОРА».

Також збільшується сума фінансування – до 15 мільйонів гривень (а було, нагадаємо, 10 млн.). Це пов’язано з можливістю дофінансування попередніх проектів.

Наступне – це обсяг витрат. Сума на реалізацію малого проекту не повинна перевищувати 250 тисяч, а великого – 1,5 мільйона.

Це пов’язано з тим, що великі проекти потребують капіталовкладень, а також з тим, щоб вони були більш якісні.

Наступний пункт – це поділ на «тверді» проекти (благоустрій, облаштування територій та громадських місць, насадження дерев та зелених насаджень, капітальні видатки тощо – інфраструктурні проекти, які мають тривалий результат та, як правило, мають на меті матеріальне реальне вираження в матеріальних об’єктах навколишнього світу)

та «малі» проекти (фестивалі, концерти, конкурси, проведення заходів, інші проекти, які мають разовий результат та не мають у результаті втілення в матеріальних об’єктах навколишнього світу).

Також ввели поріг: малі проекти – 300 голосів, великі проекти – 500 голосів.

- У сесійній залі не було дебатів чи скандалів щодо прийнятих змін. Це результат дворічної роботи з удосконалення процесу. Я свідомий того, що все одно будуть непорозуміння. Це природно. Але я б хотів, щоб ми виходили з позиції співпраці. Громадський бюджет – це не стільки щось реалізувати, це інструментарій співпраці влади та наших мешканців. Відразу знімається багато напружених моментів – коли громада розуміє, що вона бере участь у процесі, – зазначив секретар Рівнеради Сергій Паладійчук.

Що потрібно, щоб подати проект:

Через електронний ресурс, або на електронну скриньку міської ради подати заявку;

Мати ідею;

Мати 14 років;

Бути зареєстрованим, або проживати на території м. Рівне;

Заповнити проектну заявку;

Зібрати 15 підписів;

Подати заявку у визначені терміни;

Пройти обговорення;

У разі потреби доопрацювати проект.

Найімовірніше цьогоріч, як і попередні роки, буде два пункти голосування – ЦНАП та виконком. Голосування – у кінці вересня.

 

 

Денис ГРИЩУК

 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...