Немає комунікації між мером та поліцією, - зоозахисники пояснили проблему безпритульних тварин у місті

04.04.2018, 13:32      Переглядів: 650

Як в місті вирішується проблема з безпритульними тваринами, намагалися сьогодні з’ясувати у Рівному.

Як зазначила завідувач Центру стерилізації безпритульних тварин «КАТП-1728» Тамара Лук’янчук, нині у місті діє програма щодо стерилізації, але через непроплату з чотирьох тисяч було стерилізовано лише кілька десятків собак. Наступні роки вже стерилізували більше тварин. Оскільки місто самотужки не могло вирішити цю проблему, то до цього залучилися громадські організації.

З 15-го року, як зауважує Тамара Лук’янчук, ситуація покращилася. Приміром, у 2015-му році було стерилізовано 230 собак, а в 17-му – 301.

Всього в 2012-17 рр. в рамках програми було стерилізовано 1216 собак, цього року стерилізувати почнуть після Великодня.

- Але собаки продовжують перебувати на вулицях, поки не збудуємо притулок з хорошими можливостями, тоді зможемо прилаштовувати більше собак, але на це потрібен час, - каже Тамара Лук’янчук.

Для такого міста як Рівне той розмір притулку стерилізації, який є, за її словами, потреб не задовольняє.

У той же час активістка Алла Лосік каже, що однією з проблем залишається відсутність комунікації між мером та поліцією. Активістка наголошує, що, хоч кримінальні провадження за фактами жорсткого поводження з тваринами відкриті, проте імена досі невідомі.

Тож пропонує за прикладом інших міст організовувати спільні обговорення за участю мера, поліції та активістів.

- Сама по собі система – не відкрита. Вирішенння проблеми, якій 5 років, немає. Це робиться, або свідомо, або – від незнання. Мають бути робочі наради із залученням комунальників, слідчих у справі, і щоб вони спільно проговорили, які дії вчиняє поліція, які дії може вчинити мер. Тобто взагалі має бути план реагування на такі не зовсім законні та агресивні дії. Такої форми у нас немає. В інших містах таке відбувається – наприклад, у Харкові. Якщо говоримо про Львів, то там дуже рідко, але все-таки відбуваються подібні випадки жорсткого поводження з тваринами, але влада реагує миттєво. У Житомирі також є реакція. У той же час між нашими містами є відмінність, але є і закономірність. В Харкові, наприклад, влада заробляє на смерті тварин. В тих містах, де влада не може заробляти, там масово знищують тварин. Зараз є Бердянськ. Туди заїхали ловці, повиловлюли тварин, щоб утилізувати в Харкові, за це їм громада платить гроші. Закінчилося тим, що цих тварин у Бердянську почали отруювати, - розповідає активістка.

Волонтери нині займаються процесом збору інформації. Поки, кажуть, результатами ділитися не готові. Проте є підозри, що до отруєнь причетні комунальники.

- Має бути реакція правоохоронних органів. У цьому напрямку хоч і ведеться робота, але з мінімальними результатами, - наголошує Алла Лосік. - Є вже група самооборони в районах, де починаємо робити певні спостереження. Відстежуємо певних персонажів. За цей період ми зібрали багато інформації. Деяка інформація є для нас небезпечна – ми не можемо про це говорити, поки не матимемо докази.

 

Як каже психолог Анна Нижник, найчастіше катування та вбивства тварин скоюють пригнічені люди, яким самим потрібна сильна психологіна підтримка.

- Це люди, з якими колись вчинили так само. Вони відтворюють свою власну травматичну ситуацію, - говорить психолог.

Перш за все, радить Анна Нижник, якщо ваша дитина стала жертвою нападу безпритульної тварини, її слід заспокоїти – ні в якому разі не кричати та не сварити дитину, взяти її на руки, обійняти та визнати, що її покусали. Має залишитися відчуття стабільності

- Ми часто самі залякуємо тварин – кажемо, щоб не підходили до тварин, таким чином формуємо неадекватну реакцію дітей. Перша наша реакція – ми починаємо сваритися на саму дитину, або на тварину. Часто ми дітей висміюємо, або сміємося самі, намагаємося відволікати увагу, - зазначає психолог.

До слова, у місті минулого року було підраховано 900 безпритульних собак. На їхню стерилізацію щороку виділяється 500-600 тисяч гривень. Поки що цього достатньо, каже Тамара Лук’янчук. Проте притулок «КАТП-1728» потребує розширення. Ніби вже було розроблено проект нового протулку й визначено підрядника робіт. Проте, коли розпочнеться його будівництво – наразі невідомо.

Якщо ж хтось з рівнян виявить бажання прихистити собаку, то це можна зробити за адресою – вул. Київська, 100 г. Можна приїхати у будь-який день. Перш за все питають про умови проживання тварини, а також проводять бесіду з новим власником – щоб тварину не тримали постійно на ланцюгу.

 

 

 

 

 Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...