Рівненські школярі вперше долучаться до унікального міжнародного оцінювання учнів

22.03.2018, 17:27      Переглядів: 404

фото ілюстративне

Цьогоріч Україна вперше долучається до Програми міжнородного оцінювання учнів - PISA (Programme for international student assessment), у якій беруть участь близько 80 країн світу.

На Рівненщині у рамках оцінювання планується обрати 9 навчальних закладів та 10 запасних. Вибірку навчальних закладів формуватимуть міжнародні експерти. У кожному закладі обиратимуть від 3 до 38 учнів 2002 року народження. Прізвища учасників попередньо будуть відомі лише міжнародним експертам.

"Готується одна, або кілька аудиторій. До участі з закладу долучаються діти, які будуть проходити тестові завдання на читання, інші можуть писати тести природничої чи математичної грамотності, а потім вони можуть мінятися. Потім, коли це все завершилось, ми забираємо в них зошити, запаковуємо і проводиться анкетування. До анкетування долучається керівник закладу освіти і долучаються ті діти, які безпосередньо брали участь у цьому тестуванні. Потім матеріали доставляються спецзв`язком," - розповів завідувач кафедри ЗНО та моніторингу якості освіти Ігор Опольський.

Учні будуть проходити тестування з читацької, математичної та природничо-наукової грамотностей.

Програма не передбачає перевірки рівня навчальних досягнень учнів, а оцінює змогу використовувати знання й уміння, отримані в школі, при можливих життєвих труднощах і викликах. Відтак, результати дослідження будуть безособовими та вираховуватимуться на всеукраїнському рівні.

Дослідження проводитисься кожних 3 роки. Минулоріч до трійки лідерів увійшли Скандинавські країни та Сингапур.

Ірина ВЕЛИЧКО

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...