Паніка навколо поховань померлих: у поліції розповіли, кого насамперед торкнуться зміни

14.03.2018, 15:25      Переглядів: 2405

Начальник слідчого управління ГУ НП у Рівненській області Олександр Панасюк та його заступник Юрій Майоров прокоментували зміни до Кримінального процесуального кодексу, які набувають чинності вже завтра. 

- Змін не так багато, але вони ускладнюють роботу правоохоронців на стадії проведення досудового розслідування – при застосуванні запобіжних заходів, проведенні обшуків, призначенні експертиз. Ці зміни вступають на підставі закону, який вступив в силу з 15 грудня 2017 року. І згідно перехідних положень 16 березня набувають своєї чинності. Ці зміни не мають зворотної дії у часі, тобто поширюються на справи, які будуть заводитися з 16 березня.

Зміни полягають у тому, що ми будемо звертатись щодо накладення арешту, застосування запобіжного заходу до суду, який знаходиться по місцю реєстрації юридичної особи органу досудового розслідування. У нас юридична особа – Нацполіція, тобто уповноважений суд – це Рівненський міський суд, - каже Панасюк.

Якщо враховувати кількість суддів та технічну можливість, міський суд буде розглядати всі клопотання з області. Відповідно до цього, порядок розгляду, порядок отримання паперових документів буде мати дещо інший характер.

Призначення експертиз після смерті: до цього вони призначалися на основі рішення слідчого як сторони кримінального провадження. А на сьогодні слідчий змушений звертатись до суду за місцем проведення досудового розслідування з клопотанням про проведення експертиз – розгляд у межах 5 днів, розповідає Панасюк.

- Цей термін по деяких провадженнях ні на що не впливає, - запевняє він.

- Сьогодні на спільній нараді із суддями та прокурорами ми проговорили ці моменти та прийняли рішення про те, що ухвала про проведення експертиз буде надаватися у день звернення слідчого, - зазначає він.

Утім, за його словами, внаслідок прийнятих «поправок Лозового» навантаження зокрема на міський суд збільшиться у чотири рази. 

- Якщо людина помирає природною смертю, тоді рідні отримують свідоцтво про смерть. У цьому плані нічого не змінюється. Законодавець змінив тільки один момент – призначення експертизи. Завтра Верховна Рада може прийняти зміни до цього закону (подані групою депутатів, авт.), які дадуть можливість самому слідчому призначати експертизу – як і раніше. Але сам процес не зміниться. Людей це не зачепить. Це лише чіпляє правоохоронну систему, - пояснює правоохоронець.

- Українці зможуть поховати померлого. Я не бачу підстав, щоб суд не зміг не дати дозволу на проведення експертизи, - додає він.

Разом з тим, він розповідає, що на Рівненщині – недостатньо слідчих суддів для того, щоб розглядати всі звернення щодо призначення судмедекспертиз. А в Гощанському – взагалі жодного судді.

Заступник Олександра Панасюка Юрій Майоров пояснив, у яких випадках слід призначати експертизу через суд обов’язково – де є підозра до насильницьку смерть; якщо особа померла поза місцем проживання; при раптовій смерті, або при нез’ясованих обставинах; особу людини не встановлено.

У решті випадків, мовляв, буде як і раніше – складатимуть висновки про ненасильницьку смерть даної особи. Далі можна буде отримати свідоцтво про смерть і поховати померлого.

Нагадаємо, у ЗМІ поширили інформацію, що внесені народним депутатом Андрієм Лозовоим «поправки» паралізують роботу судів та фактично зобов’яжуть українців звертатись за «дозволом» до суду, щоб поховати рідних.

Читайте також: СУДДЯ З РІВНЕНЩИНИ РОЗ`ЯСНИЛА "ЗАБОРОНУ ПОХОВАННЯ БЕЗ СУДУ"

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...