Суддя з Рівненщини роз`яснила "заборону поховання без суду"

14.03.2018, 13:28      Переглядів: 2412

Суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Олександра Жуковська дала пояснення щодо "поправок Лозового" у частині надання дозволу на судмедекспертизу. 

Нагадаємо, автором "поправок" є нардеп із Рівного Андрій Лозовий

У ЗМІ стверджують, що зміни спричинять колапс у моргах та судах. Адже і так перевантажені суди будуть розглядати рішення щодо призначення експертизи щонайменше 3 дні. А без документа морги не прийматиуть тіла. 

Ось що пише з цього приводу суддя з Рівненщини: 

ПОХОВАННЯ БЕЗ ЗМІН

Розповсюджується інформація, що з 15.03.2018 поховати померлих можна буде лише після дозволу суду.

Це не зовсім відповідає дійсності.

За новелами кримінально-процесуального кодексу України будь-яку експертизу, в тому числі судово-медичну, з 15.03.2018 призначатиме слідчий суддя.

Але ж не забувайте, що експертиза проводиться лише в межах кримінального провадження!

А тепер задайте собі питання: невже всі трупи «кримінальні»? Ні.

Експертиза потрібна буде у випадках насильницької смерті, а проводитиметься під час досудового розслідування лише після реєстрації повідомлення про кримінальне правопорушення! Також саме експерт видає лікарське свідоцтво про смерть, якщо вона настала внаслідок травми, отруєння, струму чи інших зовнішніх факторів; штучного аборту, який зроблено не в медзакладі; раптово у дітей віком до 1 року; якщо особа померлого не встановлена.

Тому зберігайте спокій, шановні читачі! Якщо людина померла природньою смертю, її близькі і родичі не відчують на собі дію нововведень кримінально-процесуального законодавства!
Правила поховання в Україні не змінились!

А якщо все ж таки доведеться слідчому звертатись до слідчого судді з клопотанням про призначення експертизи, воно розглядатиметься слідчим суддею негайно, без жодних зволікань.

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...