Ми намагалися зайти спокійно, - рівненський патрульний про участь у «знесенні» наметового містечка під Радою

05.03.2018, 19:01      Переглядів: 3049

Фото 24tv.ua

У Рівному поліцейські розповідали про організацію порядку під час масових акцій новоствореним підрозділом ТОР. Як пояснив рівненський патрульний Павло Прусов, цей підрозділ – ще на стадії формування. В його основі – забезпечення порядку під час масових заходів. 

Павло Прусов розповідає, що в суботніх подіях під Верховної Радою, де розганяли мітингувальників, брали участь 12 рівненських патрульних. Наразі у спецпідрозділі нараховується 16 поліцейських, а планується – 50.

Патрульний каже, що із завданнями вже довелося відвідати близько міст, в тому числі м. Київ, де брали участь у забезпеченні порядку під час хресної ходи Московського патріархату та під час виступів Міхеіла Саакашвілі: Під час хресної ходи ми чекали провокацій, в тому числі від Київського патріархату. Це було наше бойове хрещення, - додає поліцейський. 

А стосовно подій під Радою він розповідає: Там були поліцейські із близько семи міст України. Так, ми брали в цьому участь. Наскільки я розумію, то київська поліція мала постанову суду на обшук даного наметового містечка. Була підозра, що там була зброя. Ми намагалися зайти спокійно, але мітигувальники нас не впустили, почали чинити опір, було затримано близько 30 чоловік. Проводили обшук, знайшли гранати.

Присутній на зустрічі учасник бойових дій Сергій Пандрак (Сивий) був обурений "розгоном" протестувальників і мав ряд питань до патрульних:

- Я був місяць тому у тому наметовому містечку, бачив своїх побратимів, які пішли добровольцями на війну. Ніхто не в праві був їх калічити і ставити на коліна. Що стосується бойових гранат, то як бойовий офіцер знаю, що граната Лемона не фарбується в чорний колір. Якщо виявили гранату, то поліцейські її не чіпають руками. Я подивився на те, що сталося, і мені стало соромно. Гранату могли підкинути. Могли там бути і провокатори, - заявив Пандрак.

Утім, Прусов запевнив, що його рівненські колеги у побитті мітингувальників участі не брали та що на коліна нікого не ставили: У підрозділі є співробітники, які теж стояли на майдані і які брали участь у бойових дій, в тому числі і я. І як їм, коли їм розбивають шлеми ті самі люди, з якими вони стояли? - питає він. 

Сергій Пандрак: Там було 100 мітингувальників, а поліцейських – на порядок більше. Що ви будете робити, коли під Верховну Раду прийде тисяча чоловік, також будете бити і ставити на коліна? Це принизливо – ставити на коліна.

Павло Прусов

Окрім всього на заході розповіли й про інші дії поліцейських під час масових заходів та права громадян під час таких акцій.

Нагадаємо, у суботу під Радою правоохоронці знесли наметове містечко. За інформацією "Громадського", поліція затримала більше 100 мітингувальників, щонайменше було 10 постраждалих. 

Відео Громадське Телебачення

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...