Суддя Наумов: Гранітний – це ноу-хау у рівненському суді

01.03.2018, 16:25      Переглядів: 2195

Сьогодні у Рівненському міському суді підозрюваному у сепаратизмі Ярославу Гранітному продовжували запобіжний захід. Нагадаємо, 3 травня минулого року він організував проплачений мітинг біля ОДА. Десять місяців Гранітний утримувався у Рівненському СІЗО. Цей час тривало досудове розслідування у справі за його обвинуваченням. Натепер у правоохоронних органах запевняють, що найближчим часом справу направлять до суду – але на це, мовляв, треба ще трохи часу. Тож просили в суду продовжити термін тримання під вартою підозрюваного до 13 березня.

МУЛЯРЕНКО: ЗВІДКИ ГРОШІ У БЕЗРОБІТНОГО ЯРОСЛАВА ПЕТРУШИНА?

Ярослав Калька

За даними СБУ, мітинг під ОДА, де були зокрема виявлені плакати «за бурштинову республіку», був проплачений із Москви, що Гранітний за це отримав 4 тисячі доларів. Окрім цього після цього пвсевдомітингу був організований інший пікет – Юрієм Клейносом, вже 10 травня, якого також чекає суд.

Зазначені події, як нагадав прокурор, були підхоплені проросійськими засобами масової інформації.

- На даний час строк досудового розслідування завершено, слідчі дії завершені. Сторона обвинувачення просить продовжити строк тримання під вартою, бо існують ризики – ухиляння від судового розгляду та тиск на свідків. Свідки у суді ще не допитані, тому сторона обвинувачення просить продовжити строк запобіжного заходу до 13 березня. Ці два злочини відносяться до категорії тяжких злочинів, - сказав на судовому засіданні прокурор Пилипів.

Слідчий: Підозрюваний категорично відмовився від конвоювання, мотивуючи це особистою неприязню до співробітників СБУ.

Суддя Наумов: Гранітний – це ноу-хау в міському суді, зазвичай всі їздять на суд. Якщо обвинувачений запрошується, він повинен прибувати до суду.

Суддя Наумов

Натомість підозрюваний пояснив, що він не проти, щоб його привозили поліцейські чи нацгвардійці, але не співробітники СБУ:

- У мене ніколи немає проблем з поліцією, чи Нацгвардією. СБУшники заходили в СІЗО та намагалися вибити з мене зізнання… Я ризикую нарватися на ще якусь статтю, яку вони придумають, - зазначив він.

Стосовно обвинувачень сказав: Всі звинувачення є безпідставними. Всі мої вимоги на мітингу були законними.

Гранітний

Адвокат підозрюваного Ярослав Калька наполягав на тому, що клопотання від сторони обвинувачення про продовження строку запобіжного заходу було подано із запізненням, що, мовляв, були порушені строки подання такого клопотання. Крім того він мав претензії, що справу довго розслідують.

Проте суддя все-таки продовжив строк тримання під вартою, як того просили правоохоронці. Тож Ярослав Гранітний пробуде у СІЗО ще до 13 березня.

Нагадаємо, у суді також розглядається й інша справа стосовно Гранітного.

 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...