У Рівненській обласній лікарні з`явився новий серцево-судинний центр з унікальною операційною (ФОТО)

23.02.2018, 13:22      Переглядів: 1159

У Рівненській обласній лікарні сьогодні, 24 лютого, відкрили новий серцево-судинний центр. Оглянути відремотовані палати з новим обладнанням завітала влада області.

Новий центр об`єднує в собі декілька відділень: відділення інтервенційної радіології, кардіології, серцево-судинної хірургії та ряд інших. На ремонт приміщення було виділено близько 3 млн грн з обласного бюджету. На закупівлю медичного обладнання у рамках впровадження субпроекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» лікарня отримала близько 1 млн доларів.

"Від ідеї до того, щоб ми сьогодні відкрили серцево-судинний центр пройшло майже 2 роки. За цей час потрібно було підготувати і приміщення, і провести процедуру закупівель, і підписати контракти, організувати поставку, встановлення обладнання, навчання персоналу. Сьогодні така ангіографічна операційна в Рівному є унікальною." - Сергій Рибачок.

До слова, така операційна може забезпечувати лікування близько 500-700 пацієнтів на рік. В цілому для створення центру в рамках спільного проекту МОЗ України та Світового банку було закуплено, окрім ангіографічного комплексу, ще 22 одиниці сучасної медичної техніки. Серед них, 3 дефібрілятори/монітори, 4 12-канальних електрокардіографів, 10 моніторів реанімаційно хірургічних, 2 аспіратори та кардіостимуляторів зовнішніх, а також один імунологічний аналізатор. Наразі очікується поставка витратних матеріалів для проведення стентування.

Цього року також планується створення нового серцево-судинного центру в Сарнах. Наразі приміщення майбутнього центру готується до ремонту. 

"Це найкраще місце розташування з точки зору логістики. Сарни є, в першу чергу, центром півночі. всі шляхи автомобільні сходяться саме до Сарн. З кожного із тих районів найближча точка доїзду - це саме місто Сарни. Окрім того, в Сарнах має бути гостпітальний округ, госпітальна окружна лікарня." - додав Сергій Рибачок.

Наразі близько 10 тис людей на Рівненщині щороку помирає від серцево-судинних захворювань. У центрі є можливість рятувати тих, хто протягом 2 годин з моменту виявлення перших симптомів інфаркту, був доправлений в обласну лікарню.

"На сьогодні маємо цей ангіограф, маємо ангіограф, який придбало місто по програмі співфінансування. Дороговартісне обладнання, але воно вже врятувало не одне життя. За декілька днів - декілька операцій. Ми можемо говорити про те, що в Рівненській області один з найсучасніших центрів відкрито з надання швидкої допомоги," - зазначив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

У рамках проекту Світового банку, центр також отримав 720 стентів, необхідних для операцій на серці. Головний лікар Рівненської обласної клінічної лікарні Іван Зима зазначає, що наявність стентів дозволить дозволить впродовж року оперувати хворих.

 

Ірина ВЕЛИЧКО

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...