У Рівному шукають патронатні сім`ї та наставників

13.02.2018, 16:35      Переглядів: 697

фото ілюстративне

Для дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, шукатимуть патронатні сім`ї та наставників. До списку таких дітей входять ті, хто зазнали насильства в сім`ї, переміщені з зони АТО, діти, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов`язків, ті, хто систематично самовільно залишають постійне місце проживання. Відтепер до цієї групи додали ще й тих, хто перебуває в інтернатах.

Начальник служби у справах дітей Андрій Міщеня пояснює, що дітей з неблагополучних сімей, направляють у спеціалізовані заклади - інтернати. У той час з їх батьками проводиться певна робота: проходять курси лікування від алко- чи наркозалежності, або ж до психологів. Саме у цей період дитина потребує патронатної сім`ї, яка зможе прийняти її в себе на декілька місяців.

"Головне наше завдання - взяти сім`ю на облік і не вилучити з неї дітей, а зробити все для того, щоб вони там залишилися. Тобто, провети певну профілактичну роботу. У більшості випадків це вдається. В окремих випадках дітей доводиться забирати. У позаминулому році вилучили 12 дітей, у минулому - 9 дітей. Доля цих дітей найбільше турбує, бо у нас у місті немає пришкільного інтернату, відмовилися від притулку і це добре, бо вони не були потрібні в таких обсягах, але саме для цих дітей потрібні патронатні сім`ї - це нова форма, затверджена Постановою Кабміну. Ми шукаємо сьогодні такі сім`ї," - розповідає Андрій Міщеня.

Патронатні сім`ї повинні відповідати декільком критеріям:

- вік осіб повинен бути від 35 до 60 років;

- вони повинні мати змогу прийняти у свою сім`ю дитину строком до 3-х місяців;

- готовність займатися дитиною;

- не можна поєднувати роботу та догляд за дитиною.

Також служба у справах дітей шукатиме наставників.

Визначати, кому з дітей потрібні патронатні сім`ї, а кому наставники, будуть органи опіки та піклування.

Ірина ВЕЛИЧКО

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...