Спалах кору на Рівненщині: 9 пацієнтів знаходяться у лікарні

13.02.2018, 13:13      Переглядів: 1032

З цієї п`ятниці 9 хворих з підозрою на кір знаходяться на лікуванні у дитячому інфекційному відділенні Рівненської міської лікарні.

 Ще 1 випадок зафіксовано у Березнівському та 2 випадки у Корецькому районах.

- Ріст захворюваності, насамперед, пов’язаний із недостатнім рівнем вакцинації серед дорослих та дітей, – каже завідувач епідвідділу Рівненського обласного лабораторного центру Віктор Мороз.- Більшість хворих, які захворіли нещеплені.

Дитина з Одеси, яка знаходилась на лікуванні в дитячому інфекційному відділенні Рівненської міської лікарні вже виписана додому.

- Ситуація під контролем, значного росту захворювання немає. Більшість дітей - з районів. Усі вони знаходяться під наглядом. Тому панікувати рівнянам аж ніяк не потрібно.- розповідає завідувач дитячого інфекційного відділення Рівненської міської лікарні Надія Сидорук.

Нагадаємо, згідно з Календарем профілактичних щеплень, вакцинуватись КПК дитині потрібно у віці 12 місяців і в 6 років. Якщо ж дитина пропустила щеплення за графіком, то у цьому разі необхідно звернутись до медичного закладу і отримати пропущене щеплення.

Протипоказів до щеплення КПК вакциною дуже мало, зокрема це:

- Гостре захворювання, що супроводжується високою температурою тіла;
- Серйозна алергічна реакція на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (що буває вкрай рідко);
- Захворювання і стани організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі);
- Вагітність. Вакциною КПК не прищеплюють вагітних, оскільки вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити на етапі планування вагітності.

Згідно рекомендацій ВООЗ вікових обмежень щодо вакцинації проти кору немає, однак за наказом МОЗ в Україні вакцинуватись можна до 30 років. Якщо доросла людина хоче отримати щеплення КПК вона може замовити вакцину через аптечну мережу та в поліклініці зробити щеплення.

Кір може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років. Зокрема, може спричинити ускладнення - запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонію, діарею, енцефаліт, і навіть призвести до смерті. Тому зволікати із щепленням не потрібно.

 

Оксана КРАВЕЦЬ

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...