Сумнівні статки: активісти оприлюднили імена суддів, поліцейських та прокурорів, яких треба перевіряти

13.02.2018, 11:49      Переглядів: 2194

У Рівному оприлюднили імена суддів, правоохоронців та прокурорів, статки яких викликають сумніви. З 200 декларацій за 2016 рік обрали 35, які потребують посиленої перевірки. Нині проводиться дослідження їхніх декларацій за останні 10 років.

- Є певні судді, які виділяються. Є певна нерухомість, яка виділяється на фоні інших. У тих, кого ми відібрали, є дорогі авта. У суддів Демидівського суду, наприклад, – по 10-11 ділянок. Це треба з’ясовувати. Але це принаймні виглядає як маркер для детальнішого дослідження. У деяких є багато нерухомості. Це треба також перевіряти, - каже голова ГО «АКМ» Юрій Дюг.

Найбільший список складено серед суддів. Чому – пояснює Юрій Дюг.

- Я вже говорив, що судді живуть краще, ніж прокурори та правоохоронці. Тут є представники і районних судів. Це в основному Рівненський районний суд…. Як я вже говорив, судді Господарських судів живуть найкраще. Чому так – треба додатково досліджувати. До речі, більшість суддів в цьому суді чекають на продовження терміну призначення. Суддівська вертикаль має призначити їх на довічно чи ні.

Серед поліцейських в основному фігурують представники керівного складу. Більшість переведені з інших областей. Наприклад, В’ячеслав Єфтеній, який керує УЗЕ, – працював раніше на Волині.

- Частина прокурорів також не є уродженцями Рівненської області. Два заступники прокурора області - достатньо молоді, але разом з тим, статки мають солідні. Зрозуміло, що це варто перевірити. Можливо, люди мають офіційний статок, - говорить Юрій Дюг.

Активіст скаржиться, що про суб’єкти дослідження надають небагато інформації.

- Наразі вже є спроби і небажання, принаймні Господарського суду йти на зустріч. Зрозуміло, що для аналізу потрібна інформація про робочий стаж того прокурора чи судді. На жаль, маємо прецедент, коли нас направляють до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка замість біографічної довідки дає інформацію, що той суддя має повну вищу освіту і призначений на посаду, - розповідає активіст.

Ті декларації, щодо яких виникатимуть сумніви, за підтримки організації «Ейдос» направлятимуть до НАЗК та НАБУ: «Наскільки я знаю, з боку НАБУ є бажання перевіряти», - додає активіст.

Читайте також: АКТИВІСТИ НАЗВАЛИ НАЙБАГАТШИХ СУДДІВ РІВНЕНЩИНИ

АКТИВІСТИ ПЕРЕВІРИЛИ СТАТКИ КЕРІВНИКІВ ПРОКУРАТУРИ ТА НАЦПОЛІЦІЇ РІВНЕНЩИНИ (ІНФОГРАФІКА)

 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...