Літвінову заслухають через відеоконференцію

04.01.2018, 14:50      Переглядів: 1874

Сьогодні у Рівному продовжилося слухання резонансної справи щодо вбивства перукаря Сергія Літвінова. Як і попередні рази засідання не могло довго розпочатися. Вирішувалося питання щодо доставлення обвинуваченої у вбивстві Тетяни Літвінової до суду. Її адвокат Тетяна Барашивець наполягала на тому, щоб її підзахисна залишалася в СІЗО разом із малолітньою дитиною.

В.о. начальника конвойного відділу повідомив, що Літвінова відмовилася їхати до суду через «відсутність умов у суді для утримання дитини». Просила провести засідання у режимі відеоконференції.

- Ми неодноразово клопотали про те, щоб проводити подальші засідання в режимі відеоконференцій. З тих підстав, що ми побачили, що вона фізично та морально не готова бути присутньою на засіданнях. Крім того у неї народилася дитина, яка перебуває з нею в слідчому ізоляторі. Брати дитину в суд не є можливим, оскільки дане приміщення не передбачає давати пояснення з дитиною. Це двомісячне маля, яке не контролює свою поведінку, - зазначила адвокат Барашивець.

Прокурор Станкевич не заперечував проти цього клопотання.

- Я дізнався, що Літвінова перебуває в одиночній камері з дитиною. Тобто у разі її перебування в суді дитина буде одна. Спеціального персоналу для догляду за дитиною немає. КПК передбачає участь обвинуваченої, але ж у неї є дитина і це буде суперечити Конвенції з прав людини про жорстоке поводження. Це буде катування над дитиною, якщо вона залишиться одна в СІЗО, - пояснив прокурор.

Натомість представник потерпілих Володимир Цуняк заперечив проти клопотання представниці про проведення відеоконференції.

- По-перше, мені незрозуміло, чому дитина знаходиться в місці обмеження волі. Дитину ніхто не заарештував. Це перше питання, яке, на мою думку, має вирішити суд шляхом звернення до юстиції. Дитину ніхто не повинен обмежувати. І вона там не повинна знаходитися. А тоді ми маємо відштовхуватися від цього – чи є якісь перешкоди для її участі безпосередньо в залі судових засідань. Можливо, дитину перемістити в будинок малят, - каже Цуняк. - Потерпіла сторона наголошує на тому, щоб вона (Літвінова, авт.) була присутня на судових засіданнях.

Адвокат Цуняк

Однак, судді задовольнили клопотання про здійснення дистанційного судового провадження. Крім того вирішили подати запит до СІЗО щодо правомірності перебування там обвинуваченої з малолітньою дитиною. Наступне засідання відбудеться 19 лютого, о 10-ій годині.

Прокурор Станкевич

Нагадаємо, вбивство стиліста Сергія Літвінова сталося майже рік тому. Обвинувачена у вбивстві, залишивши двох малолітніх дітей на свою матір, втекла в Єгипет, але її затримали та екстрадували в Україну, куди вона повернулася вже вагітною. Згодом вона народила хлопчика. Пологи були передчасними.

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...