Активістам вдалося зупинити скандальне будівництво на Толстого (+фото)

22.12.2017, 17:19      Переглядів: 742

Сьогодні біля на Толстого, 10 у Рівному зупиняли будівельні роботи. Активісти, волонтери та небайдужі рівняни влаштували акцію протесту з тим, щоб привернути увагу до проблеми та сповістити забудовника про рішення суду.

- Вчора була ухвала Господарського суду з приводу заборони будівництва до вирішення судового спору по суті. Краєзнавці, як відомо, подали позов до суду стосовно рішення міськради від 2007 року, яким видавалася (прокуратурі, авт.) ця ділянка. У нас виникла цікава ситуація: забудовник каже, що у нього всі документи у порядку, а громада каже, що не в порядку. Тож тепер треба незалежна експертиза стосовно легітимності рішення 2007 року, а відповідно і наявності всіх інших документів. Цікаво й те, що дозвіл від Міністерства культури на проведення земляних робіт у забудовника – до кінця 2016 року, а на проектно-кошторисну документація дозвіл був зупинений. Я не знаю, на якій підставі проводяться роботи, хоча начальник ДАБІ Мічуда каже, що в них з документами все гаразд, - розповідає начальник міського управління культури та туризму Тарас Максименко.

- Будівництво зупинене, хоч ще зранку заганялися сваї. Чи назавжди зупинено – покаже час. Це залежить й від того, чи знайдуть вони продажного суддю, який за кілька тисяч доларів ладен продати шматок Рівного, - додає він.

Проте представник забудовника сказав, що про апеляцію наразі ще рано говорити, адже, мовляв, ще офіційно не ознайомилися з ухвалою суду.

- Нам сьогодні надали ухвалу суду. Ми читали про те, що музей підготував позов до суду, але офіційної інформації про це не отримували. Якщо дивитися з правової точки зору, то ми можемо не зупиняти будівництво, поки офіційно не отримаємо ухвалу суду. Але враховуючи резонансність, ми вирішили взяти інформацію до уваги та тимчасово зупинити будівництво. Хочу сказати, що дозволи від Міністерства культури у нас були погоджені. Але після того як справа набула розголосу Міністерство вирішило призупинити дозвіл до проведення громадських слухань. Зауважу, що громадські слухання так і не відбулися, отже, дозволи, на нашу думку, дійсні. Ці документи ми надамо суду. Ділянку «Українська промислово-інвестиційна група» отримала на основі договору оренди у 2009 році, терміном на 10 років. Договір підписував Хомко. Юрій Торгун (екс-секретар Рівнеради, авт.) до нас причетності не має. Так, справді спочатку з нами співпрацювала компанія «Стоград», але вони відмовилися від проекту, - розповів представник забудовника Олексій Лаврінов. 

За його словами, тепер підрядником будівництва виступає інша фірма – як видно, на паспорті об’єкта це ТОВ «Іква-Проект», керівником якого є Сергій Федик. 

Нагадаємо, проти будівництва 12-поверхівки на Толстого виступають працівники обласного краєзнавчого музею. Активісти запевняють, що будівництво у тому місці є небезпечним, оскільки будівельні роботи можуть спровокувати руйнування старого фасаду музею.

У 2007 році міськрада вирішила передати земельну ділянку на 0,4 га прокуратурі, однак, та потім уклала договір з «Українською промислово-інвестиційною групою» - про те, що передає частку в спільній дольовій участі в обмін на квартири.

Читайте також:  ХОМКО РОЗПОВІВ, ЯК ВИРІШИТИ КОНФЛІКТ З БУДІВНИЦТВОМ НА ТОЛСТОГО, 10

СКАНДАЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО НА ТОЛСТОГО: ЗАБУДОВНИК ВІДНОВИВ ПІДГОТОВЧІ РОБОТИ (ФОТО)

НА ТОЛСТОГО АКТИВІЗУВАЛОСЯ БУДІВНИЦТВО. МАКСИМЕНКО КАЖЕ, ЩО БУДУЮТЬ БЕЗ ДОЗВОЛУ ТА З ПОРУШЕННЯМИ (ФОТО)

 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

comments powered by Disqus
Погода, Новости, загрузка...
Новини дня
  • Нові
  • Популярні