Стався мимовільний постріл, - як інструктор патрульної поліції пояснив інцидент із пораненням ока учениці?

09.12.2017, 19:57      Переглядів: 6499

Патрульний поліцейський Ігор Мосійчук, який вчора під час навчання у Городку, поранив око своєї учениці, визнає вину та каже, що готовий компенсувати витрати на лікування дівчини, а також дати кошти на її транспортування в інший лікувальний заклад. Нині Олександра Павук перебуває в Рівненській обласній лікарні. Її хочуть перевести в інститут ім. Філатова в Одесу.

Лікарі констатують, що поранення серйозне, проте подальших прогнозів не роблять.

- До нас поступила хвора Павук з контузією важкого ступеня правого ока. При нормальному лікуванні можливе відновлення зору, - сказала лікар Олена Прокопів.

Мати курсантки вказує на недбалість з боку інструктора. Сама потерпіла зазначає, що готова продовжити навчання: «Я просто хочу бачити на око», - додає вона.

Начальник патрульної поліції Рівного Сергій Мерчук розповів, що прикрий інцидент стався під час відпрацювання реальної ситуації. При цьому курсанти мають бути оснащені окулярами та масками. За його словами, у момент, коли інструктор забирав пістолет зі стола, стався постріл.

- Можливо, вистріл стався через те, що прилад споряджений газовим балончиком і автоматично кулька вилетіла. У той момент дівчинка сиділа біля стінки і куля потрапила їй в око. «Швидку» не викликали. Проте дівчинка відразу була доставлена у лікарню. Ми не знімаємо із себе відповідальність. Патрульний зобов’язався допомогти у лікуванні, і ми – також. Про ті заклики, що, мовляв, йдуть знущання над курсантами – що стріляють по ногах – це повна нісенітниця. Це коментують люди, які не мають ніякого стосунку до навчання. Під час відпрацювання сценарію патрульні можуть робити постріли, якщо це передбачено в сценарії. І такі речі можуть бути присутні, – коментує Сергій Мерчук.

- Коли я взяв за корпус пістолет, то стався мимовільний постріл. Після чого я почув крик однієї з курсанток. Вона трималася за праве око. Окуляри в неї знаходилися на голові, а не на очах. Я зрозумів, що «швидку» викликати немає сенсу, бо їхати мінімум хвилин 40. Ми посадили її в свою автівку і вже через 15 хвилин були в лікарні, - пояснив інструктор. - ...Це була банальна випадковість, скажімо так. Це моя вина, що так сталося. Треба було так статися, що у той момент вона присіла, а я - піднімав зброю. 

Наразі патрульний Ігор Мосійчук відсторонений від занять. Також були внесені відомості в ЄРДР за ч. 1 ст. 271 Кримінального кодексу. Справа буде направлена в прокуратуру. 

 

 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...