Без "по батькові" - ближче до Європи: що думають рівняни про законопроект?

24.11.2017, 17:07      Переглядів: 1216

В Україні готовий, але не набув чинності, законопроект щодо скасування «по батькові». Автори пояснюють таку ідею тим, що Україна щодня робить кроки до євроінтеграції, а це рішення буде одним із них, адже в країнах Європейського союзу «по батькові» не використовують зовсім.

«Якщо заглиблюватися в історію України, то лише формування прізвищ почалося за часів козацтва. Свій початок вони брали від ремесла чи місця проживання. А зародження «по батькові» розпочалося після документу «Жалованная грамота российскому дворянству» Катерини II, коли козаки стали отримувати дворянські титули, тоді розпочинається цікавість та тяглість до свого роду, додаючи до свого імені ім’я свого батька,» - розповідає кандидат історичних наук Миронець Ніна.

За її словами, такі зміни - лише на краще, якщо ми не хочемо стояти на місці, а розвиватися як сучасна європейська країна.

Схожої позиції дотримується й студентка з Рівного Тетяна Копитчак:

«На мою думку, така зміна полегшить звернення до людей. Зникне небажаний ефект офіційності. Адже можна звертатись проявляючи повагу, починаючи звернення наприклад як: пані Ольго, пане Ярославе.»

Проте можливо прийнятий в майбутньому закон влаштовує не кожного.

Марія Драган присвятила 30 років викладанню у школі, від самого малку її навчали звертатися до старших за іменем і по батькові, а після половини життя так звертаються вже до неї.

«Неофіційно лише за ім’ям ми можемо звертатися до найближчих людей в своєму колі, до інших ми повинні проявляти повагу. Так нас навчали все життя, я не розумію як можна скасувати те, що з покоління в покоління вкорінялося в наш етикет. Я проти цього, і моя думка не зміниться!» - коментує Марія Сергіївна.

Не радіє, але й не обурюється Людмила Дячук, що за професією бухгалтер. Лише переймається, що може виникнути тяганина зі зміною документації.

«В такому звертанні я не бачу приниження чи іншої схожої проблеми. Особисто для мене це не змінить звичного стилю життя. Лише переймаюся тим, що прийдеться змінити паспорт та інші документи, що забере немало часу, адже навіть без «по батькові» не обходилася жодна реєстрація,» - розповідає Людмила.

Думки жителів Рівного розходяться: одні хочуть залишатися зі старими звичаями, інші підтримують ймовірні нововведення. Тому залишається лише спостерігати за рішенням влади, яка підтримає або залишить без ухвалення відповідний законопроект.

Лідія СНАРСЬКА
 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...