Турок у Рівному хоче повернути вилучений бурштин

21.11.2017, 19:17      Переглядів: 1276

У Рівному громадянин Туреччини намагається повернути назад бурштин та вироби з нього, які були вилучені під час обшуку на території підприємства, що іноземець орендує.

За офіційною інформацією від поліції, співробітники відділу з боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, викрили підпільний цех на провулку Робітничому, на якому обробляли бурштин та виготовляли вироби з нього. Крім готових виробів, також було вилучено 178 кілограм бурштину та станки. У цеху працювало кілька жінок.

Однак, як стверджує турок Юсуф Юксель, у нього є в наявності необхідні документи – стосовно ведення підприємницької діяльності та оформлення працівників.

Заступник начальника обласної поліції Сергій Волков повідомив, що іноземець під час обшуків фактично не надав документів. 

Сьогодні ж суддя Володимир Доля розглядав клопотання слідчих щодо арешту вилученого майна. Прокурор Роман Урбанович заявляє, що виникають сумніви щодо походження вилученого бурштину, бо, мовляв, турком було надано лише частину підтверджуючих на це документів. 

- Документи, які були ним надані, - це лише те, що ним було придбано 40 кілограм бурштину у 16-му році у київської фірми. Були надані копії оригіналів документів. Під час обшуку в приміщенні знаходилося п’ятеро громадян України, які здійснювали оброблення бурштину, документів на їхнє законне перебування не надано, – каже прокурор. – Тому виникли підстави вважати, що майно та станки були отримані без законних підстав, тому вилучене було визнане речовим доказом та долучене до матеріалів кримінального провадження.

Натомість представник володільця Микола Лазарчук у залі суду заявив, що його довіритель має документи, показав їхні копії. А оригінали, за словами адвоката, знаходяться у чорному пакеті. Долучити до справи, мовляв, не можуть, оскільки слідчий не провів їхній огляд

- Так, на сьогодні стоїть питання, що у мого клієнта є документи частково на бурштин, знову ж таки це зумовлено поведінкою сторони обвинувачення, яку ми виправити не можемо. Слідчий перед тим, як щось визнавати речовим доказом, мав би провести огляд документів. Але ми не можемо примусити слідчого це зробити, - сказав Микола Лазарчук.

- Стаття 198 – "майно, здобуте злочинним шляхом". Вибачте, а який злочин було скоєно? Мало бути вказано – що десь щось сталося і внаслідок того злочину могло виникнути це майно, - додав він. – Як підставу до проведення обшуку було вказано, що було затримано автомобіль з якоюсь людиною, але мій клієнт з даною людиною ніколи не зустрічався та не зв’язувався по телефону.

Суддя Доля розпорядився, що слідчий Максим Скоцький має провести огляд вилучених документів, а після того надати йому протокол огляду. Наступне засідання призначено на четвер, на 16.30.

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...