Юрій Вознюк: Якісна освіта - найпотужніша інвестиція у розвиток держави

17.11.2017, 11:00      Переглядів: 1433

Напередодні завершення VIII сезону Сімейного проекту "Пузата мама" традиційно знайомимо та розповідаємо про тих, хто щороку підтримує розвиток проекту. Тож, між сесійними засіданнями ми поспілкувалися з татом чотирьох дітей, хорошим другом та вже Хрещеним батьком проекту «Пузата мама», народним депутатом України Юрієм Вознюком. Цього разу говорили про освіту, її якість та умови в яких навчаються дітлахи Рівненщини.

- За останні два роки відкрито багато соціальних об`єктів, а це означає, що ми не стоїмо на місці, ми розвиваємося. Особливо це стосується освітньої галузі – прийняття нового Закону України «Про освіту», а це нові можливості та нові цінності у навчанні, - наголошує Юрій Вознюк.

- Ви народний депутат від Рівненщини, який найбільше залучив коштів на свій округ. На що вони спрямовані?

- До мене надходить дуже багато звернень, які постійно розглядаються і з них формується перелік соціальних об’єктів які ми реалізовуємо через різні рівні бюджетів. Звісно пріоритетом є освітня галузь, бо якісна освіта - найпотужніша інвестиція у розвиток держави.

Ставши депутатом, отримав від попередньої влади чимало довгобудів, які були заморожені роками. Тому для мене стало викликом завершити їх будівництво. Вже сьогодні маємо результат. Рік тому запустили роботу дитячого садка у селі Великий Житин, який не працював більше десяти років. Оржівський садок – це об’єкт для реалізації якого ми докладаємо максимум зусиль. Наразі об’єкт активно будується. Також завершуємо будівництво Обарівського ДНЗ, де населення більше чотирьох тисяч, а садочка не було. Шляхом реорганізації відкрили дитячий садок у Бармаках. Однак, це далеко не єдиний дошкільний заклад над реалізацією якого ми працюємо.

Садочок в Оржеві. Фото до та після

Садочок в Обарові

Садочок у Бармаках

За словами нардепа, за останні два роки у Рівненському районі відкрито близько 20 додаткових груп. Відтак, це реальна перспектива не лише охопити ще більше дітей дошкільною освітою, але й дати батькам можливість працювати. Крім того, відкрито дитячий садочок у селах Світанок, Річки Корецького району та на завершальному етапі роботи у ДНЗ Новий Корець. Тривають роботи над відкриттям дошкільного закладу «Малятко» у Гощанському районі і це ще не весь перелік будівельних робіт, що проводяться в окрузі.

Садочок у с. Річки

Садочок у с. Світанок

Наразі не лише у Рівному, а й районних центрах і навіть селах є потреба не лише у садочках, але й школах. Чи працюєте у цьому напрямку?

- Лише цього року вдалося відкрити два потужних навчальних заклади - Шпанівський НВК «школа-сад» та Горбаківську ЗОШ. Добудова цих шкіл яскравий приклад, що дія набагато важливіша за розмови. Шпанівську школу зводили 27 років, Горбаківську - 30. І маємо результат - більше 500 учнів Шпанівської та Горбаківської громад вже можуть навчатися у комфортних умовах. На черзі завершення будівництва школи у селі Корнин, де діти ходять до школи у три зміни. Зараз там завершуються будівельні роботи і вже в грудні плануємо відкриття.

Відкриття школи у Шпанові

Школа в Горбакові

У селах Грушвиця та Велика Омеляна Рівненського району будуються міні-футбольні поля із штучним покриттям. В окрузі встановлюються дитячі та спортивні майданчики. Завдяки залученню коштів з державної субвенції декілька шкіл отримали комп’ютерну техніку. Також залучаються кошти на придбання шкільних автобусів.

- Нещодавно у соціальних мережах активно обговорювали неприємну ситуацію, що виникла навколо автобусу в селі Тучин. Розкажіть, чому так сталось?

- Знаєте, я ще раз переконався, що не критикують тільки того, хто нічого не робить. У Тучинської школи у свій час забрали шкільний автобус у зону АТО. В зв‘язку із цим виникла проблема з доїздом діток з ближніх сіл до школи. До мене звернувся колектив школи та сільський голова із проханням допомогти у вирішенні питання. Звичайно, я втрутився та спробував допомогти. Коли була впевненість у залученні коштів, був оголошений тендер у системі ПРОЗОРО. Виграла компанія із Дрогобича. Автобус привезли, його оглянули та прийняли. На його вручення мене запросили і я залюбки приїхав. В процесі експлуатації виявили брак. Після цього автобус негайно відправили назад на завод, який має його замінити до кінця місяця. Ось і все. Насправді, у таких випадках, виходить, що той, хто залучає кошти стає певним чином заручником ситуації. Знайшов кошти на придбання, ремонт, мусиш ще й контролювати тих, хто продає, ремонтує чи обслуговує.

- Окрім будівництва шкіл та садочків, Ви працюєте над залучення коштів на добудову корпусу одного з найстаріших вузів України Острозької академії. Що вже вдалося зробити у цьому напрямку?

- Почну з того, що цей заклад не перестає мене вражати. Острозька академія плекає і береже традиції, творить сучасну історію. На прикладі підходу до роботи ректора вузу Ігоря Пасічника, переконуюсь, можливо реалізувати будь-які цілі, якщо є бажання і праця. Цього року нам вдалося розморозити будівництво корпусу, залучивши на об’єкт 10 мільйонів. Приємно, що ми спрацювали єдиною командою і в 2017-му міжвідомча комісія з питань державних інвестиційних проектів відібрала 3 проекти, представлені Міносвіти, які будуть профінансовані за рахунок держбюджету. В цей перелік потрапила добудова корпусу Острозької академії. Кошти на реалізацію проекту університет буде отримувати протягом 2018-2020 років. Однак, вже на цьому пленарному тижні мною подана правка до проекту бюджету України на 2018 рік, який прийнято у першому читанні, аби залучити на добудову корпусу Острозької академії 45 мільйонів. Наразі долучаю моїх колег депутатів до просування цього питання, аби ця задача була реалізована.

Депутат Юрій Вознюк разом із ректором Ігорем Пасічником, міністром освіти Лілією Гриневич та студентами "Острозької академії"

Разом з тим, не перестаю повторювати, що країна має майбутнє, коли її діти отримують якісну освіту в комфортних умовах. Наше спільне завдання – докласти всіх зусиль для завершення будівництва всіх запланованих соціальних об’єктів. Та найголовніше - це те, що ці школи, садочки та університети є інструментом! Інструментом для освіти, виховання патріотизму, аби наші діти ставали якісними українцями! Головне правильно ним скористатися. 

Оксана КРАВЕЦЬ

*на правах реклами

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...