Як Малолюбашанська сільська рада веде своїх жителів у цивілізовану Європу? (+інтерв`ю)

01.11.2017, 10:36      Переглядів: 2871

Дванадцять років тому, коли виборці Малолюбашанського виборчого округу обрали депутатом районної ради свого земляка Віктора Талащука, а сільським головою - Світлану Ковальчук. Про те, як усе тут змінилося і як нині розвиваються вищеназвані села, розмовляємо з депутатом Костопільської районної ради, заступником сільського голови Малолюбашанської сільської ради Віктором Талащуком.

- Вікторе Флоровичу, наша газета неодноразово розповідала про те, що було зроблено у Малолюбашанській сільській раді у попередні роки. Тому хотілося б почути про сьогоднішні здобутки.

- Обличчя кожного населеного пункту визначає насамперед його благоустрій, а в першу чергу, стан доріг. Тому два останні роки одним із пріоритетних питань є ремонт комунальних доріг у наших селах. Так, у минулому році в Малій Любаші, Борщівці та Лісополі ми відремонтували за кошти сільського бюджету дванадцять доріг.

Зокрема, сім вулиць вимостили твердим покриттям, а п`ять заасфальтували. Нинішнього року продовжили ці роботи, і станом на сьогоднішній день зробили вже дев`ятнадцять доріг, зокрема, одинадцять покрили асфальтом.

Пишаємося й тим, що за кошти сільської ради вдалося повністю завершити вуличне освітлення сіл Мала Любаша та Борщівка. У Лісополі зроблено освітлення садового товариства «Світанок». В майбутньому освітлимо й інші садові товариства, які увійшли до Малолюбашанської сільської ради.

Предметом нашої посиленої уваги є впорядкування сільських кладовищ. Торік прекрасну металеву огорожу на фундаменті з елементами ковки встановили на цвинтарі села Мала Любаша, а вже нинішнього року набагато гарнішою огорожею з елементами художньої ковки розпочали облаштування кладовища в Лісополі. В наступні роки будемо продовжувати роботи як з огородження кладовищ, в тому числі й села Борщівка, так і з вимощення бруківкою майданчиків біля них. На продовження цієї теми скажу, що вже у стадії завершення виготовлення генерального плану села Борщівка, де включено сільське кладовище із під`їзною дорогою, а також дорогу від об`їзної Рівне-Старокостянтинів до Борщівки. Після затвердження генплану обидві ці дороги перейдуть у комунальну власність Малолюбашанської сільради, що дасть змогу вимостити дороги твердим покриттям. Крім того, сільська рада надала субвенцію відділу освіти на облаштування сучасними металевими європарканами Малолюбаської та Борщівської загальноосвітніх шкіл.

Дуже знаковою подією є для нас очищення річки Замчисько в межах села Мала Любаша та проведення робіт щодо відновлення і підтримання її сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану. На сьогоднішній день вже очищено 3700 метрів. Донедавна замулена і мілководна течія, що була схожою на канаву, набуває обрисів повноводної річки. Сільська рада на ці роботи спрямувала 228 тисяч гривень та 700 тисяч гривень - обласний природоохоронний фонд.

- Впадає в око, що в населених пунктах Малолюбашанської сільської ради швидкими темпами зводяться та ремонтуються будівлі різних форм власності. Таких будівельних потужностей більше не побачиш в жодній громаді Костопільського району. Розкажіть детальніше, які об`єкти будуються й оновлюються за участю сільської ради?

- Це справді так, і це радує. Я ж зупинюся на об`єктах комунальної власності. Торік у селі Лісопіль за рахунок субвенції Малолюбашанської сільської ради було проведено ремонт ФАПу в селі Лісопіль. Сільська рада долучилася й до капітального ремонту даху Малолюбаської ЗОШ, надавши із сільського бюджету триста тисяч гривень. Цьогоріч у селі Мала Любаша вдалося зробити ремонт фельдшерсько-акушерського пункту та розпочати ремонтні роботи в сільській бібліотеці. Також виготовили проект реконструкції Малолюбаської ЗОШ з добудовою спортивної зали. Об`єктом нашої гордості є будівництво дитячого садка з твердопаливною котельнею в селі Борщівка. Цей об`єкт фінансується з обласного, районного та сільського бюджетів. А твердопаливна котельня опалюватиме не лише дитячий садок, а й Борщівську ЗОШ. Приємно, що будівельно-оздоблювальні роботи наближаються до завершення. Після нового року, з настанням тепла, дитсадок буде здано в експлуатацію. Хочу підкреслити, що велику підтримку в реалізації цього проекту та проекту з очищення річки Замчисько в межах села Мала Любаша надав депутат Рівненської обласної ради, голова комісії з питань будівництва та розвитку інфраструктури Микола Кучерук. За це йому щиро дякує уся сільська громада.

- Нашу розмову можна розцінювати як звіт перед громадою?

- Однозначно, наш сьогоднішній діалог можна доводити до громади та жителів Костопільщини як звіт виконавчого комітету та депутатського корпусу з виконання програми соціально-економічного розвитку Малолюбашанської сільської ради.

- Відомо, що 24-го грудня відбудуться перші місцеві вибори з утворення нової об`єднаної територіальної громади у складі Малолюбашанської, Мащанської, Мирненської сільських рад, у яких візьмуть участь виборці одинадцяти сіл: Мала Любаша, Борщівка, Лісопіль, Маща, Глажева, Кам`яна Гора, Новий Берестовець, Мирне, Данчиміст, Моквин, Тихе. Скажіть, хто буде балотуватися на посаду сільського голови ОТГ?

- Багатьом відомо, що стосовно цього об`єднання були різні коливання. Однак здоровий глузд переміг, і депутати усіх трьох сільських рад прийняли рішення про добровільне об`єднання в одну територіальну громаду.

Стосовно того, хто балотуватиметься на посаду сільського голови ОТГ, скажу наступне. Той колектив, який представляє Малолюбашанську сільську раду, заслуговує на повагу. За час своєї каденції він напрацював такий спектр добрих справ, який може бути наочним посібником з розвитку місцевого самоврядування. Разом з тим, ми будемо йти на вибори єдиною командою з дієвими керівниками Мащанської та Мирненської сільських рад Олександром Круліковським, Петром Корнійчуком, Галиною Алексіюк, Валентиною Федоровською. А кого висуватимемо і підтримуватимемо на посаді сільського голови, - це питання часу і нашого спільного рішення. Бо ті добрі напрацювання, які сьогодні є у Малолюбашанській сільській раді, повинні мати продовження у всіх населених пунктах, що увійдуть до складу нової об`єднаної територіальної громади.

 

Олександр НИКОНЧУК, Новини Костопільщини

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...