Рівненські народні обранці розкритикували "Кодекс етики депутата"

27.10.2017, 13:51      Переглядів: 523

Одним із питань порядку денного постійної комісії з питань бюджету Рівненської міської ради було розгляд проекту рішення Рівненської міської ради “Про затвердження Кодексу етики депутатів Рівненської міської ради”. Ідея створити такий кодекс виникла у секретаря міської ради Сергія Паладійчука, проте його на засіданні комісії не було.

Депутати, що входять до складу бюджетної комісії, не розуміють для чого створювати такий кодекс та кажуть, що такий документ буде обмежувати їх можливості як народних обранців.

"Закон, Стаття 8, п. 3 каже, що цей закон у своїй діяльності керується загальовизнаними правилами поведінки, принципами порядності, честі та гідності. Є стаття 8 закону, є Регламент міської ради, є закон "Про засади запобігання корупції". Звідки взято це рішення? Це калька з рішення Вінницької міської ради про затвердження цього кодексу. В Києві - інший кодекс, в Харкові - інший. Чому в Вінниці прийняли цей кодекс? Бо в них регламент 15-го року. Наш регламент, який ми приймали в 17-му році, розділ 7 містить 6 чи 7 статтей, які абсолютно усе прописують, які визначають, що порушення встановлються більшістю депутатів," - розповідає депутат Рівненської міської ради Микола Бляшин.

Зокрема, у Кодексі етики депутата розміщено статті про заборону використання оціночних суджень щодо інших депутатів та правила поведінки в інтернеті.

"Я хочу зрозуміти логіку. Є закон "Про статус депутатів місцевих рад", де прописані абсолютно всі речі. Я взагалі не розумію логіки прийняття цього документу." - зазначає заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська.

Микола Бляшин також додав, що "під гарним соусом, що це етика, подається документ, який може обмежити наші (депутатів, - ред.) права захищати жителів нашого міста".

Питання вирішили зняти та відправити на розгляд профільної комісії з питань регламенту, етики та законності.

Ірина ВЕЛИЧКО

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...