Українців хочуть зобов’язати платити податок на собак і котів. Що думають рівняни?

25.10.2017, 12:10      Переглядів: 3382

Нардепи зареєстрували законопроект, який збурив суспільство. З одного боку такі законодавчі ініціативи мають європейську практику та змушують господарів до відповідального ставлення за своїх домашніх улюбленців, однак, мабуть, існуючі норми не готові ще сприйняти в нашому суспільстві.

Авторами законопроекту № 7220 є два десятка народних депутатів. У тому числі нардеп з Рівного Андрій Лозовий. Зокрема пропонується масштабна реєстрація домашніх тварин, яка коштуватиме громадянам близько 170 гривень. Українці змушені будуть протягом п`яти днів зареєструвати тваринку та зачіпувати її. Також мають повідомляти ветеринарів про переїзд із домашнім улюбленцем. Примусово мають бути стерилізовані усі безпородні тварини. Відмова каратиметься штрафом – від 3400 до 20 400 грн.

Штрафуватимуть господарів і за неприбрані за собачкою екскременти – від 850 до 1700 грн; за використання тварин для заняття жебрацтвом – від 5100 до 20 400 грн, за торгівлю тваринами без документів – від 340 до 20 400 (якщо повторно протягом року).

Крім того законопроектом передбачається розведення домашніх тварин виключно у спеціальних місцях, забороняється умертвіння вагітних самок та умертвіння тварин при присутності малолітніх дітей, розведення безпородних тварин.

Як пояснюють парламентарі, цей законопроект має на меті запровадити систему реєстрації та обліку домашніх та безпритульних тварин.

Проте у громадян такі нововведення вже викликали невдоволення. Зокрема незрозумілим є на що підуть кошти. А якщо говорять про європейську практику, то там закони прийняті, зважаючи на вже існуючу базу – в Україні поки що такої немає, зауважують зоозахисники.

Власник відомого у соцмережах кота Шкрума, рівнянин Олександр Поліщук теж вважає, що даний закон не приживеться в Україні.

- Суспільство не готове до такого. Я прочитав Пояснювальну записку до закону на сайті Верховної Ради і можу стверджувати, що його автори непоправні романтики-ідеалісти. Появу цього законопроекту вони аргументують ніби-то гуманними і потрібними речами, але методи передбачені в законопроекті, у підсумку тільки збурять суспільство. Я вже бачу, як бабусі-кошатниці одна поперед іншої біжать, щоб запихнути в одне місце своїм улюбленцям якогось чипа. Це той випадок, коли законодавча ініціатива точно не «на часі». Сьогодні перед законодавчою гілкою влади стоїть море викликів, а вони займаються «реформуванням» котиків і собачок.

Зі слів рівненської зоозахисниці Алли Лосік, законопроект варто було б доопрацювати.

- Це недолугий законопроект. Він призведе до поглиблення безпритульності тварин в Україні. Вони порівнюють з європейцями, але забувають про ВВП на душу населення в цій же Бельгії, або Франції, де людині не складає труднощів зробити стерилізацію. Для українця – це велика проблема, бо ціни тут досить високі, починаються від 300 – і вище, - розповідає вона.

Не розуміє зоозахисниця, хто буде реалізовувати даний закон: 

- Це має бути команда з відлову, яка складається з професіоналів з європейським обладнанням, має бути притулок, соціальні програми. Має бути основа. Хто це буде виконувати? Жодне місто в Україні не відповідає цим вимогам. Тобто безпритульних тварин побільшає. Люди будуть відмовлятися брати тварин, - каже Алла Лосік.

На її думку, відповідний законопроект має право на існування, проте це все має відбуватися поетапно.

Водночас серед позитиву Алла Лосік відзначає примусовість прибирання за своїми домашніми улюбленцями. Проте знову ж таки немає контролю за подібними смітниками та створення нових. У Рівному, до прикладу, взагалі їх майже немає – є таке місце лише біля «Злати Плази».

Тому, констатує зоозахисниця, законопроект, ймовірніше, може не спрацювати у нашій країні.

 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...