Виходить, що Крим перенісся на Соборну, 348 через шматок землі, - між мешканцями двох будинків у Рівному розгорівся небувалий конфлікт (фото)

03.10.2017, 10:45      Переглядів: 3148

У Рівному на розі вулиць Соборної-Коцюбинського поруч стоять два будинки. Зведені вони були кілька років тому. Будинки почали зводити майже одночасно, але першим завершили будинок по вул. Соборній, 348в.

Близько двох років тому почали заселяти будинок по Соборній, 348. Наразі, за словами голови ОСББ Романа Алексійчука, він заселений на 50 %. 47 квартир від Міноборони отримали військові, які воювали на сході.

Проте співжитися з новими сусідами бійцям буде важко. Нещодавно сусіди почали ворогувати за територію, що знаходиться біля будинків.

Оскільки від забудовника мешканцям будинку на Соборній, 368в передалася земля у власність, тепер вони апелюють на тому, що мають право розпоряджатися нею.

Поміж будинків є два паркани. Проте найбільший конфлікт розгорівся за паркан, що йде від під’їзду будинку на Соборній, 348.

Сусіди ніяк не можуть між собою домовитися – одні почали зводити паркан, інші – категорично проти. Мешканці по Соборній, 348в кажуть, що роблять це заради того, щоб не вешталися сторонні особи, їхні сусіди – вимагають простору та виходу з під’їзду.

Очевидно, має втрутитися міська влада. Вчора на місце виїжджав заступник міського голови Віталій Герман. За словами Романа Алексійчука, він дав чітко зрозуміти – паркан незаконний.

- Хочемо там побудувати забор. Мешканцям сусіднього будинку ніхто нічого не буде забороняти. Дитячий майданчик розрахований на два будинки. Ми їм запропонували облагородити майданчик, або дати на це гроші. Загороджуємо через те, що поруч знаходяться розважальні заклади, а продовжують відпочивати на цих лавочках. Також досить часто тут пробігають собачки. Ми їм запропонували зробити фірточку з кодовим замком, щоб могли проходити лише жителі. Якщо забор знести, то діти будуть вибігати на дорогу. Не бачу нічого в паркані поганого, - каже мешканець будинку на Соборній, 348в Сергій. – Те, що пишуть у Фейсбуці, до речі, неправда. Всі тепер думають, що тут живуть якісь кати.

Чоловік пропонує обирати по п’ять жителів з кожного будинку для того, щоб виробити механізм вирішення ситуації.

- Ділянка мешканцям будинку на Соборній, 348в була виділена після забудовника. Міські депутати сліпо за це проголосували. Впевнений, що в суть проблеми ніхто не вникав. Бо якщо хтось виїхав би на місце і подивився би, що виділяється шматок спірної території, то проектну документацію мали б окреслити. Але цього не сталося. Перший паркан стояв від самого початку. Іншого – який огороджував дитячий майданчик, не було. Конфлікт розгорівся тоді, коли мали продовжувати цей паркан. Співвласники мене запитали – чи впевнені Ви, що вони здійснюють огороджувальні роботи у межах своєї земельної ділянки. Я сказав, що ні. Виявилося, що паркан, який огороджує вулицю Соборну, вийшов на міську землю. То чи не вийшов цей паркан за межі? Ми викликали поліцію. Поліції показали лише рішення міської ради про виділення ділянки, проте це не дає можливості визначити межі в натурі. Ми почали вести з ними переговори, бо зрозуміли, що нам не буде як вийти з під’їзду, - розповідає вже голова ОСББ будинку по Соборній, 368 Роман Алексійчук.

- Поліція приїжджає – розводить руками, бачачи документ, який засвідчує право власності на землю. Це є також неправильно, на мій погляд. Тому що поліція мала б дослідити, встановити осіб, які працюють на даній ділянці. Один екс-боєць, я так розумію, добровольчого батальйону відібрав заяву по суті, відповідно відпрацював, а решта не встановила коло осіб, - зазначає він.

Голова ОСББ надіється на те, що відповідна комісія, як запевнив Віталій Герман, зробить висновки та надасть їх мешканцям. Тому чекають зараз відповіді від посадовців.

Будинок, за словами Романа Алексійчука, був перепланований з офісного центру в житловий будинок. Це було визначено, коли забудовник побачив, що поруч теж зводиться житловий будинок.

При цьому голова ОСББ будинку на Соборній 348 чекає реакції не лише від влади, але й від мешканців сусіднього будинку.

- Вони здавали на цей паркан гроші, як гарячі пиріжки. Я за більше ніж 17 років ні одного разу такого не бачив – щоб швидше здавали гроші, ніж на утеплення. Для них це принципово. Якщо вони нас кличуть, то ми завжди прийдемо, - запевняє Алексійчук. – У нас позиція єдина – якщо вони мають усі документи, то ми не можемо на це вплинути. Ми реагуємо на незаконні речі. Військові, які воювали на сході, я як учасник бойових дій, не терпітимемо свавілля в тилу. Ми хочемо від держслужбовців, щоб вони дотримувалися законів. А як? Якщо цього не роблять самі мешканці. Ці два будинки – це щось схоже зараз на Україну, Крим та Росію. Виходить, що Крим перенісся на Соборну, 348 через шматок землі. Тому моя позиція як екс-бійця принципова - щоб ті хлопці, які продовжують воювати, не переживали за свою сім’ю, - розповідає Роман Алексійчук.

Він не виключає й судовий розгляд цієї справи. Принаймні якщо по-мирному не домовляться.

Водночас мешканці сусіднього будинку заявляють, що роботи зі зведення паркану триватимуть, утім, не виключають подальших перемовин зі своїми сусідами.

- Ми це робимо тільки задля безпеки дітей та мешканців. Інші дітки можуть приходити на гратися на цьому майданчику. Ніхто не забороняє, - говорить Дмитро.

У ситуації розбирається міська влада Рівного. Віталій Герман розповів, що наразі не може дати розгорнутого коментаря.

- Сьогодні не працював Єдиний державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Не можна було подивитися на певну інформацію, яка є дуже важливою для прийняття рішення. Але однозначно огорожа є незаконною. Це зона багатоповерхових житлових будинків. Відповідно до генплану лише в зоні Ж1 (садибна забудова) передбачається встановлення парканів, - пояснює Герман. – Огорожа незаконна і вона буде знесена. Питання – в який спосіб: чи в добровільний чи в законному порядку.

Якщо мешканці продовжуватимуть будівельні роботи, то заступник мера радить небайдужим рівнянам викликати поліцію. За його словами, щоб дослідити це питання на місце виїжджала спеціальна комісія, з представниками міського управління містобудування та архітектури, міської ДАБІ, ЖКГ.

До слова, будинок на Соборній, 348в зводила компанія «Стоград», а на Соборній, 348 – ТзОВ «СОМ 70», керівником якого зазначений Олег Костецький.

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...