Наскільки дисциплінованими є депутати Рівненщини у Верховній раді?

29.09.2017, 11:26      Переглядів: 641

Учора, 28 вересня, у Рівному у рамках Всеукраїнського туру "ЗміниТИ" активісти та депутати зібрались, аби обговорити проблеми чинного законодавства та виробити нову державну політику. Організовують такі заходи ГО “Центр UA” спільно з експертами коаліції Реанімаційний пакет реформ та аналітичного центру CEDOS, представниками Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів України.

Першим із 4 заходів, які організовують активісти, був публічний діалог "ВиБОРИ: нові правила". Участь в обговоренні проблеми взяли очільник фракції ВО “Батьківщина” в Рівненській обласній раді Микола Кучерук, очільниця фракції “Громадський контроль” в Рівненській міській раді Любов Романюк та заступник голови фракції ВО “Батьківщина” в Рівненській міській раді Олександр Курсик.

До публічного діалогу Громадський рух ЧЕСНО проаналізував роботу депутатів-мажоритарників від Рівненщини. Рівненську область у Верховній Раді представляють п’ятеро депутатів: Сергій Євтушок, Юрій Вознюк, Олександр Дехтярчук, Олег Осуховський і Василь Яніцький.

Громадський рух ЧЕСНО зібрав дані про їхню парламентську роботу, щоб виборці могли зробити поінформовані висновки.

Депутати Рівненщини є одними з найбільш дисциплінованих у парламенті: за даними електронної реєстрації, вони пропустили лише 7,7% засідань, тоді як загалом по Верховній Раді ця частка становить 22,5%. Дещо частіше вони пропускали голосування, перебуваючи у сесійній залі. Найбільше голосувань серед депутатів Рівненщини пропустив Олег Осуховський (38,5%), найменше – Сергій Євтушок (15,4%).

Жоден із депутатів області не був помічений за неособистим голосуванням, яке є порушенням статті 84 Конституції України. Згідно з даними каталогу фігурантів антикорупційних розслідувань ЗМІ, зібраного Громадським рухом ЧЕСНО, в одному такому розслідуванні згадувався депутат від БПП Олександр Дехтярчук.

Щоб з’ясувати ставлення депутатів до реформаторських ініціатив, Громадський рух ЧЕСНО обрав 5 законопроектів, щодо яких голосували депутати парламенту 8-го скликання: Закон про публічні закупівлі, Закон про добровільне об’єднання територіальних громад, Закон про національну поліцію, Закон стосовно удосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації і Закон про освіту. Таблиця голосувань мажоритарників області наведена нижче. 

Здебільшого депутати-мажоритарники від Рівненщини підтримали ці законопроекти. За всі 5 реформаторських ініціатив голосували Юрій Вознюк і Василь Яніцький. У більшості випадків утримався позафракційний депутат Олег Осуховський, який підтримав лише законопроект про публічні закупівлі.

Аби підтримати запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими регіональними списками, потрібно підписати петицію Громадського руху ЧЕСНО “Невідкладно провести виборчу реформу”.

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...