Басів Кут, «євробляхи» та Саакашвілі – про що Купрій говорив у Рівному?

13.09.2017, 14:59      Переглядів: 860

Вчора народний депутат Віталій Купрій з офіційним візитом побував у Рівному. Зустріч відбувалася в приміщенні Рівненського інституту Київського університету права НАНУ.

Як зазначив нардеп на початку конференції, до цього він вже відвідав 12 областей. У кожній області зустрічається з місцевою громадою, де піднімаються гострі питання, також люди під час таких зустрічей можуть отримати юридичну допомогу та поскаржитися народному депутату на проблеми, які їх хвилюють.

Зокрема у Рівному Віталій Купрій звернув увагу на проблему щодо забруднення озера Басів Кут. Нещодавно ж в цьому озері вкотре було виявлено холероподібний вібріон.

Нардепа в ситуації забруднення озера дивує бездіяльність органів місцевої влади.

- Як мінімум мала бути проведена екологічна перевірка з метою з’ясування поточного стану та причин доведення озера до такого стану. Якщо виявиться, що відсутні каналізаційні стоки, то треба вживати певні рішення. Зі свого боку мені від депутатів партії «УКРОП» стало відомо, що існувало кримінальне провадження у цій справі. Однозначно я буду реагувати на це. Дізнаюся, в якому статусі воно перебуває. І якщо воно не в активній фазі, то я вимагатиму його поновлення! - наголосив нардеп.

Головним при цьому, за словами Купрія, є визначення причин забруднення озера, тому висновки можна зробити після встановлення першоджерела забруднення.

Важливим також є звіт Державно-екологічної інспекції та всебічна участь у вирішенні проблеми місцевих депутатів та міського голови, які могли б ініціювати залучення і державних коштів.

Крім того торкнувся народний депутат і проблеми легалізації автомобілів на іноземних номерах. Днями власники авто на «євробляхах» вдалися до протестів під Верховною Радою.

- Вони бачать, що в Європі все набагато дешевше. Вони хочуть справедливих умов розмитнення. Не може розмитнення коштувати дорожче, ніж авто. Це абсурд. Тому наша партія «УКРОП» внесла законопроекти для того, щоб прибрати обов’язкову вимогу до «Євро-5» і дозволити хоча б один автомобіль розмитнити на пільгових умовах. Ми б так вирішили питання. Але влада, на жаль, його заблокувала. Більше того мітинги розганяла Нацгвардія із застосуванням сили. Це вказує на те, що влада не хоче вирішувати цю проблему, будуть тільки закручувати гайки. Все залежить від громадського протесту, - розповідає Купрій. – Це зрозуміло. Це власники автосалонів, зокрема Васадзе. І Порошенко в цьому зацікавлений. Вони тримають це лобі.

Не оминув нардеп і обговорювану тему – перетин кордону Міхеілом Саакашвілі. Спочатку, мовляв, він критикував грузинського реформатора, проте у позбавленні колишнього губернатора Одещини громадянства вбачає порушення з боку Петра Порошенка.

- У цій ситуації я вирішив стежити за подіями і надавати свою правову оцінку всьому тому, що відбувається. Я вирушив у пункт Краковець, щоб подивитися, чи все буде законно. Спочатку все було цивілізовано. Проте згодом була дана вказівка зупинити потяг. Польська сторона понесла збитки від цього. До української сторони готують претензію. Я зі свого боку написав звернення про злочин, - зазначив Купрій.

- Юлія Тимошенко спровокувала його (Саакашвілі, авт.) на подальший похід на Шегині. Він погодився та опинився у пастці. Коли він пройшов кордон, то став порушником, хоча я і не знімаю відповідальності з СБУ, коли було «мінування», - додав він.

Надалі, прогнозує Купрій, Саакашвілі може викликатися на допит в якості свідка, але подальша його доля – невідома: може бути екстрадиція, а можуть початися масові протести.

- Можливі також законні підстави затримання Саакашвілі. А якби Саакашвілі поїхав би потягом, то він був би не порушником. У нього була хороша стратегія, - каже Віталій Купрій.

- Якщо вважати, що Саакашвілі порушив закон, щоб повалити режим Порошенка, то я погоджусь, але де наступні кроки – де оголошення мобілізації своїх активістів? В нього цього немає, - зазначає він.

Уже після конференції громада міста та області мала змогу обговорити з нардепом ці та інші проблеми. Кожен серед присутніх в режимі особистого прийому зокрема міг поскаржитися на порушення своїх прав.

 

 

*на правах реклами

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...