До мене прийшли сусіди і сказали: Юр, зроби розмальовку на Карнаухова, – на яких підставах облаштовані парковки біля ресторану в Рівному? (фото)

15.09.2017, 11:42      Переглядів: 6569

Прохід на тротуарі по вул. Карнаухова, 2А у Рівному, де саме розташовується ресторан «Віденський», є дуже вузьким. Подекуди люди змушені ступати на нанесену розміткою територію. Там часто можна побачити багато припаркованих автомобілів.

Журналіст порталу «ЧаРівне.інфо» вирішив дізнатися, чи є законним дане парко-місце.

Постанова КМУ, якою регулюється облаштування парковок

В управлінні містобудування та архітектури м. Рівне відповіли, що містобудівні умови та обмеження не надавалися, крім того, не погоджувався проект облаштування парковки на Карнаухова, 2А.

В управління ЖКГ м. Рівне також не надходило звернення про погодження облаштування парковки на тротуарі на вул. Карнаухова. Комунальним підприємством роботи з облаштування парковки за вищезгаданою адресою не проводились.

Водночас представник ресторану пояснив, що документи на парковку у них є, проте журналістам їх показувати відмовився. Крім того, Юрій (а саме так назвався чоловік) спершу заперечив, що дане місце є парковкою.

Там парковки немає, там машини ставлять самі, - Юрій.

Але ж там нанесена розмітка, - журналіст.

Розмітку попросили сусіди. Я можу її затерти. У мене на вулиці раніше всі ставили машини, хто як хотів – в тому числі сусіди. Я сам акуратно наліпив наклейки, - каже чоловік. – До мене прийшли сусіди і сказали: Юр, зроби розмальовку по Карнаухова, по тій стороні, всі – навіть ті, хто живуть в дев’ятиповерхівці. Сказали: будь ласка, зроби парковку, бо стають, як хочуть. Ця будівля вже стоїть вісім років. Через те, що машини ставали хто як хотів. Тому заборонити, навіть замалювати ті лінії я не маю права. Там 2 метри людям є прохід.

Пан Юрій, ще таке питання: у мене є відповідь від управління архітектури та містобудувати, а також від управління ЖКГ, що ви не погоджували в них дану парковку, - журналіст.

Погоджень на парковку? Вам просто замалювати лінії, щоб всім сусідам сказати, хто це сказав? Без проблем. Я замалюю. Я вам кажу – ні один журналіст такого не робив. Це спеціально тіпа? Вам дєнєг дать за те, щоб не писать це все? Це вже настільки смішно. Я замалюю лінії. Хай ставлять машини всі як хочуть. Я буду казать, хто це написав і хто це казав… Я замалюю лінії, але в мене документи є. – 8 років тому вони робилися. Вони є. І те, що ЖКГ сказала – то я вже їздив туди і вони це бачили. Крім того з Приходька на 12 машин є парковка, а на Карнаухова тільки 5 машин дозволено (але інколи там можна побачити більше ніж 5 автомобілів, авт.). 

Тобто у вас є дозвільні документи? – журналіст.

Так.

Однак, представник ресторану відмовився надавати будь-які документи: "Кому? Вам? Для чого? Я надам державній службі, яка мене має перевірити. Чого я маю надавати журналістам?" - відповів він. 

Пізніше чоловік, який назвався представником ресторану, зателефоновував журналісту повторно та повідомив, що надасть електронну адресу, на яку просить надіслати питання. А потім вже буде "офіційна відповідь" від власника. Він спробував заперечити, що є представником даного ресторану. 

Відповіді на надіслані запитання так і не надійшли. 

Як виявилося, журналіст спілкувався з Юрієм Юрійовичем Мордвинником. За нашою інформацєю, власниками ресторану є Юрій Григорович Мордвинник та його син - Юрій Мордвинник, який брав активну участь у рівненському "Автомайдані"

Ми вирішили також дізнатися, чи є правомірною парковка ресторану "Віденський" з іншого боку - з вулиці Олекси Новака (колишня Приходька), де ставиться набагато більше автомобілів. Тому знову надіслали інформаційні запити. 

- Окремих дозволів це не потребує. Очевидно, що у свій час проектно-кошторисна документація узгоджувалась разом з благоустроєм прилеглої території, коли приводилася до порядку територія. Тому власник і не звертався до міської ради. А вся документація має бути у власника, - розповів заступник міського голови Рівного Віталій Герман.  

Проте в управлінні ЖКГ доповіли: у них дозвіл та погодження на парковку з вулиці Олекси Новака не надавалися. Крім того у розпорядження журналіста порталу "ЧаРівне.інфо" потрапила копія схеми організації дорожнього руху вищезазначеного району, погодженого ще УДАІ УМВС у Рівненській області. 

 
Ми попросили спеціаліста роз`яснити, що означає ця схема. 
- Згідно цієї схеми, парковочні місця облаштовані лише зі сторони вулиці Новака, а зі сторони Карнаухова – не передбачені. Оскільки я там проїжджав, то знаю, що автомобілі там ставлять безпосередньо біля закладу, тому проходу для пішоходів там практично немає. Крім того на парковках немає знаків. Тобто облаштованості відповідно до норм та стандартів немає, лише зроблена зміна благоустрою під зручність заїзду транспортного засобу. Там самовільно облаштована зміна благоустрою. Важко сказати, що це парковки, тому що вони не позначені відповідними знаками. Звісно, що власник не мав права наносити розмітку. Також там зроблений бордюр – це також зміна благоустрою, що також не є нормативною, - пояснює спеціаліст. 

Ми запитали, чи можна говорити, що власник ресторану забрав у пішоходів частину тротуару, на що спеціаліст відповів ствердно.

- Це міська земля. Навіть проектною документацією (тобто схемою організації дорожнього руху) передбачений тротуар, - додає він.

У той же час, за його словами, загально парковка по вул. Олекса Новака передбачена на 8 місць, хоча власник, нагадаємо, казав, що у нього там стоять і по 12 машин.

 

У міській ДАБІ повідомили, що з’ясовують деталі щодо названих парковок.

- Управлінням проводиться наразі перевірка щодо законності облаштування даних парковок. Про результати перевірок ми повідомимо додатково. Ми наразі ще не вивчали детально це питання, - сказав начальник міської ДАБІ Віталій Самчук.

У міському управління містобудування та архітектури повідомили, що кафе по вул. Карнаухова 2А було прийнято в експлуатацію актом готовності об’єкта від 11.09.2009 р. Замовник – Мордвинник Людмила Федорівна.

У робочому проекті, а саме в розділі благоустрою, передбачено облаштування паркування зі сторони вул. Приходька. І, як зазначається, лише на 5 парковочних місць.


 

Як зауважує керівник ГО «Антикорупційний моніторинг» Юрій Дюг, цю ситуацію мала б взяти під контроль міська влада. На його думку, в даному випадку пішоходи наражають себе на небезпеку, оскільки змушені ділити територію з автомобілями. Крім того парковки мали б позначати відповідні знаки.

- Потрібно пам’ятати, що вулиці і тротуари – це простір загального користування. І ніхто без згоди міської влади не може облаштовувати його на свій розсуд. Особливо, коли для зручності автомобілістів, пішоходи потрапляють в небезпеку. Що пріоритетніше для громади – визначає міська рада і виконавчий комітет, а для проведення будівництв видаються спеціальні містобудівні умови та обмеження, з яких забудовник знає, що можна облаштовувати, а що – ні. Це безпосередньо стосується самовільно облаштованої парковки біля ресторану «Віденський». Паркувальні місця тут передбачені лише зі сторони вулиці Приходька. Тим часом на вулиці Карнаухова жодної парковки ресторану не може бути. І не тільки тому, що це не передбачено схемою організації дорожнього руху та містобудівними умовами та обмеженнями. А й тому, що припарковані авто майже повністю блокують тротуар і пішоходи змушені обходити їх по проїжджій частині та наражати своє життя на небезпеку. Відповідно порушення необхідно негайно усунути – розмітку парковки прибрати, а проїжджу частину відділити від тротуару антипаркувальними стовпчиками або парканом. Не дарма власники ресторану не хотіли показувати документи – знали, що парковка на Карнаухова незаконна. Переконаний, що комунальні служби та заступник міського голови Рівного Віталій Герман мають вжити негайних заходів. Якщо забудовник не усуне порушення – оштрафувати його та силами комунальних служб усунути його. Адже Карнаухова – вулиця з інтенсивним автомобільним рухом і бездіяльність може призвести до трагедії, - зазначає Юрій Дюг.

Портал "ЧаРівне.інфо" буде надалі стежити за ситуацією щодо розміщення даних парковок. 

Оновлено: ЧИЯ ПАРКОВКА? ВЛАСНИКИ РЕСТОРАНУ ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ ВІД САМОВІЛЬНО ЗАЙНЯТОГО МІСЦЯ ДЛЯ ПАРКУВАННЯ

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...