Робитимуть гроші зі сміття: біля Рівного відкрили біогазову станцію (фото)

05.09.2017, 13:38      Переглядів: 2403

Сьогодні неподалік Рівного на місцевому сміттєзвалищі відкрили біогазову станцію, що буде переробляти газ в електроенергію. На будівництво станції інвестори витратили 20 мільйонів гривень та близько року часу, хоча й визнають, що можна було зробити все швидше – багато часу зайняли бюрократичні моменти.

На відкриття приїхали й представники влади – мер Рівного Володимир Хомко, його заступник Олексій Хмилецький, заступник голови Рівненської ОДА Віталій Ундір, а пізніше під’їхав й очільник Рівненщини Олексій Муляренко.

Спершу директор «КАТП-1728» Ростислав Кралюк розповідав журналістам, чим ця станція є унікальною та що від неї можна отримати. Насамперед це допоможе запобігати виникненню пожеж на сміттєзвалищі, таких як під Львовом. Установка буде відкачувати метан з нижніх шарів звалища.

Представники місцевої влади впевнені, що подібна установка дасть дивіденди для міста, а відповідно для області. Приміром, як сказав Володимир Хомко, інвестор платитиме оренду – лише за рік близько 200 тисяч гривень, окрім того має встановити відеокамери та гідранти.

Сама група компаній «Укртепло», яка і є інвестором, вбачає у цьому отримання грошової вигоди. Електроенергію будуть продавати державі – через ДП «Енергоринок». Окупність інвестицій, за словами засновника групи компаній Івана Надєїна, очікують вже через 3,5-4 роки.

- 20 мільйонів чужих коштів, а матимемо тільки плюс, - сказав Володимир Хомко.

- Маємо гарний приклад, як люди почали робити зі сміття гроші. І їм добре, і місту добре. Це і пожежобезпека і запах приберуть. Не так багато таких технологій в Україні використовують. Найближчі 15 років надлишки газу будуть забиратися та перетворюватися на електроенергію. Гарний проект, - підсумував Олексій Муляренко.

Біогазова станція вже готова до роботи. Перед присутніми провели запуск обладнання.

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

  • Нові
  • Популярні